Depresja, czyli kiedy każdy oddech boli

Monika Kotlarek
9.2 /10
Ocena 9.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Depresja, czyli kiedy każdy oddech boli
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.2 /10
Ocena 9.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Ta książka nie zastąpi terapii. Ale może ją wspomóc


Depresja. Z jednej strony słowo nadużywane, po które sięgamy, by opisać zwykłą chandrę lub przejściowe obniżenie nastroju. Z drugiej statystyki dotyczące zachorowań na depresję bywają niedoszacowane, bo chorzy, bojąc się stygmatyzacji, nie przyznają się do swoich dolegliwości. Ale nawet według tych nie do końca wiarygodnych danych depresja to choroba, na którą cierpi 350 milionów ludzi, co czyni z niej jedną z największych plag naszych czasów. Bo czasy faktycznie jej sprzyjają, przynosząc wieczną niepewność jutra. I w sferze prywatnej, i globalnej.


Na szczęście depresję można leczyć. Inaczej trzeba ją leczyć. Ta książka nie zastąpi leków ani terapii, nie taki jest jej cel. Pozwala natomiast lepiej zrozumieć zarówno chorym, jak i ich bliskim, co oznacza życie z depresją. Wyjaśnia, jakie procesy zachodzą w organizmie w czasie choroby, podpowiada, jak można wspomóc terapię, a czego należy się wystrzegać, by nie pogorszyć stanu zdrowia. Podobnie jak poprzednia książka autorki, Borderline, czyli jedną nogą nad przepaścią, także ta jest swego rodzaju przewodnikiem po chorobie i życiu z nią, przydatnym zarówno dotkniętym nią osobom, jak i ich najbliższym, którzy często chcieliby, jednak nie do końca wiedzą jak.


Pojawia się niepostrzeżenie i ma różne oblicza. Depresja choroba, którą można i trzeba leczyć!
Data wydania: 2021-11-09
ISBN: 978-83-283-7935-0, 9788328379350
Wydawnictwo: Sensus
Kategoria: Psychologia
Stron: 360
dodana przez: nataliawjk27

Autor

Monika Kotlarek Monika Kotlarek Monika Kotlarek - psycholożka, absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Należy do Australian Society of Rehabilitation Counsellors. Pracowała jako Mental Health Worker w Sydney. Aktualnie prowadzi sesje psychologiczne online, w formie wideorozmow...

Pozostałe książki:

Borderline, czyli jedną nogą nad przepaścią
Wszystkie książki Monika Kotlarek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Depresja, czyli kiedy każdy oddech boli? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@nataliawjk27
2021-12-21
10 /10

Mam wrażnie, że depresja dotyka ostatnio coraz większej liczby ludzi. Jest ona tyle tajemnicza, że trudno jest rozpoznać, gdy ktos z otoczenia na nią cierpi. Pieniądze i dobre życie nie jest zatem wyznacznikiem szczęścia, czasem to co dla niektórych jest powodem do uśmiechu dla innych może być cierpieniem. Dlatego tak ważne jest zrozumienie. Depresja dotyka ludzi bardzo różnych od siebie, innych, w różnym wieku, na różnych etapach życia.

„Depresja, czyli gdy każdy oddech boli” jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością autorki, jednocześnie bardzo udanym. Autorka bardzo rzetelnie przybliża problem depresji i jej postrzegania w dzisiejszym świecie. Depresja, jak każda inna choroba potrzebuje leczenia i wsparcia terapeutycznego. Dzięki swoim doświadczeniom, autorka pozwala wniknąć w problematyczny świat depresji i pozwala zrozumieć, że to coś normalnego, coś co jak rak może przyjść niespodziewanie i bez ostrzeżenia. Choroba nie wybiera.

Ta książka to bez wątpienia doskonała encyklopedia wiedzy i moim zdaniem, zbyt wąsko wypromowana. Właśnie takie ksiązki, niezwykle uświadamiające i rozwijające wiedzę człowieka powinny być omawiane w szkolnych ławkach. Każdy powinien choć raz się spotkać z tym tytułem i spróbować poznać depresję ze strony ukanazej przez autorkę. Odsyłam Was do niej, otworzy oczy i zajrzy wgłąb każdego. Polecam!

× 1 | link |
@yantri
2022-06-29
9 /10
Przeczytane
@Ada_Kinga_Ganska
2022-04-02
10 /10
Przeczytane
@miedzytytulami
2022-01-18
9 /10
Przeczytane
@evisbook
2022-01-01
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Depresja, czyli kiedy każdy oddech boli. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl