Dociekania filozoficzne - Ludwig Wittgenstein

Ludwig Wittgenstein
4.5 /10
Ocena 4.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Dociekania filozoficzne - Ludwig Wittgenstein
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4.5 /10
Ocena 4.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Jedno z najdonioślejszych dzieł filozoficznych XX wieku ? praca słynnego filozofa i logika austriackiego, która wywarła wielostronny i inspirujący wpływ na filozofię 2. połowy XX wieku. Dociekania filozoficzne są wykładem "późnej filozofii" Wittgensteina, nie będącej ani prostą negacją, ani niekrytyczną kontynuacją wcześniejszych przekonań. Stanowią zbiór uwag filozoficznych, album myśli zebranych w latach 1929-1945. Dotyczą wielu spraw ? pojęć znaczenia, rozumienia, zdania, logiki, podstaw matematyki oraz stanów świadomości. Spisane zostały w postaci krótkich paragrafów ? czasem dłuższymi łańcuchami dotyczącymi tej samej sprawy, czasem przeskakując raptownie z jednej dziedziny do drugiej. Tłumaczenie Dociekań filozoficznych opublikowane zostało po raz pierwszy i jedyny w Polsce w 1972 roku. Obecne wznowienie wyszło w poprawionym przez tłumacza, Bogusława Wolniewicza, przekładzie z dodaniem wstępu tłumacza oraz indeksów: osób i pojęć.
Data wydania: 2000-02-01
ISBN: 978-83-01-14176-9, 9788301141769
Wydawnictwo: Znak
Seria: Biblioteka Klasyków Filozofii
Stron: 338
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dociekania filozoficzne - Ludwig Wittgenstein aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@daria.dziedzic
2011-09-28
8 /10
Nabyć i zrecenzować

Wittgensteina czytałam swojego czasu,ale tej książki nigdy nie mogłam zdobyć. Polecam, bo to dosyć interesujące rozważania filozoficzne.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Dociekania filozoficzne - Ludwig Wittgenstein. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl