Doktor Omega. Fantastyczne przygody trzech Francuzów na Marsie

Arnould Galopin
Doktor Omega. Fantastyczne przygody trzech Francuzów na Marsie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Denis Borel, narrator powieści, otrzymawszy spadek, wyniósł się z Paryża na prowincję. Wiedzie samotnicze z wyboru życie, oddając się grze na skrzypcach. Przypadkowo poznaje doktora Omegę, odkrywcę repulsitu, metalu, który wbrew prawu powszechnego ciążenia nie jest przyciągany przez inne ciała, ale przeciwnie – odpychany. Wykorzystując swe odkrycie, doktor planuje skonstruować pojazd kosmiczny i polecieć na Marsa. Zafascynowany odkryciem i osobowością starego uczonego, Denis przystaje na propozycję wzięcia udziału w wyprawie z Omegą i jego służącym Fredem. Pocisk kosmiczny, nazwany „Kosmosem”, został tak skonstruowany, że umożliwia poruszanie się na wodzie i pod nią oraz po lądzie. Po 17-dniowej podróży „Kosmos” woduje w marsjańskim morzu. Posługując się nim jako łodzią podwodną, podróżnicy obserwują niezwykłą podwodną florę i faunę. Gdy docierają do lądu, okazuje się, że planetę zamieszkują rozumne istoty – małe i delikatnej budowy, co wiąże się z nikłym w porównaniu z Ziemią przyciąganiem. Uczestnicy wyprawy bez trudu odpierają ich atak, po czym ukrywają repulsitową powłokę w podwodnej jaskini. „Kosmosem”, służącym teraz jako auto, docierają do obszarów zamieszkanych przez Marsjan o wysokim poziomie cywilizacji. Zostają schwytani, a ich pojazd napastnicy niszczą. Ziemianie stają przed władcą Marsjan, Wielkim Razaju, który zmienia ich status z więźniów na gości. Ciesząc się względną swobodą, dyskretnie pilnowani przez gospodarzy, poznają język i życie Marsjan. Równocześnie doktor Omega nie przestaje myśleć o sposobie powrotu na Ziemię. Okazuje się, że Marsjanie rekompensują swą znikomą siłę fizyczną imponującym rozwojem techniki. Za zgodą Razaju ich inżynierowie sporządzają według planów doktora wierną kopię „Kosmosu”. W tym czasie uczony konstruuje telegraf, by poinformować mieszkańców Ziemi o losie uczestników wyprawy. Omega, Borel i Fred uciekają swym strażnikom i jadą „Kosmosem 2” po ukrytą w podwodnej jaskini repulsitową powłokę, która umożliwi im powrót na Ziemię. Gdy okazuje się, że powłoka zniknęła, wracają do państwa Wielkiego Razaju. Władca rozkazuje zniszczyć „Kosmos 2”, a swoboda poruszania się Ziemian zostaje drastycznie ograniczona. Podróżnicy liczą jeszcze na telegraf, zwłaszcza odkąd wreszcie udaje się nawiązać kontakt z angielskim uczonym Helvetiusem. Gdy jednak Marsjanie niszczą telegraf, więźniowie tracą wszelką nadzieję powrotu na Ziemię. Na szczęście Helvetius odebrał wiadomość Omegi z instrukcją, jak zbudować pocisk i uzyskać repulsit. Kierowana przez angielskiego uczonego wyprawa przybywa na Marsa „Kosmosem 3” i bezpiecznie przywozi na Ziemię trzech podróżników.
Tytuł oryginalny: Le Docteur Om´ega. Aventures fantastiques de trois Franc¸ais dans la plan`ete Mars.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-64701-77-1, 9788364701771
Wydawnictwo: Jamakasz
Seria: Biblioteka Andrzeja - Szlakiem Przygody
Stron: 211
dodana przez: AnotherOne

Autor

Arnould Galopin Arnould Galopin
Urodzony 9 lutego 1863 roku we Francji (Marbeuf)
Arnould Galopin był francuskim pisarzem, który ma na swoim koncie ponad 50 powieści. Galopin zdobył główną nagrodę Akademii Francuskiej za swoją powieść Sur le Front de Mer.

Pozostałe książki:

Doktor Omega. Fantastyczne przygody trzech Francuzów na Marsie Łodzią podwodną naokoło świata
Wszystkie książki Arnould Galopin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Doktor Omega. Fantastyczne przygody trzech Francuzów na Marsie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Doktor Omega. Fantastyczne przygody trzech Francuzów na Marsie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat