Dokumenty papieskie dotyczące Reguły i ideału ubóstwa św. Franciszka z Asyżu do roku 1517

Czesław Gniecki OFM
Dokumenty papieskie dotyczące Reguły i ideału ubóstwa św. Franciszka z Asyżu do roku 1517
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

29 maja 2017 roku od wydania bulli Ite et vos in vineam meam minęło 500 lat. W celu przybliżenia szerszemu gronu czytelników omawianego dokumentu, będącego cezurą w dziejach zakonu, magister filologii klasycznej o. Kazimierz Żuchowski (†2017) i znawca franciszkanizmu o. dr Czesław Gniecki podjęli się wydania go drukiem w języku polskim wraz z komentarzem. Aby lepiej zrozumieć genezę franciszkańskich sporów o ubóstwo, które doprowadziły do podziału zakonu, o. Gniecki w pierwszej części niniejszej publikacji omówił historię Zakonu Braci Mniejszych od jego założenia do 1517 roku, akcentując momenty wydania dokumentów papieskich dotyczących regulacji życia zakonnego.
ISBN: 978-83-63440-37-4, 9788363440374
Wydawnictwo: Calvarianum

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dokumenty papieskie dotyczące Reguły i ideału ubóstwa św. Franciszka z Asyżu do roku 1517 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dokumenty papieskie dotyczące Reguły i ideału ubóstwa św. Franciszka z Asyżu do roku 1517. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl