Dom przy brzozie

Katarzyna Przybysz
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Dom przy brzozie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Marta wiedzie szczęśliwe życie u boku doktora Miłosza. Po śmierci Ani wspólnie z mężem pełnią funkcję rodziny zastępczej dla dwunastoletniej Jagody. Kupują piękny dom w Konstancinie, który przez wiele lat był niezamieszkany. Zdawałoby się, że są szczęśliwi. Zupełnie przypadkiem kobieta dowiaduje się, że jej mąż skrywa tajemnicę, której nie chce wyjawić, jednocześnie zapewnia o swojej wielkiej miłości do żony. Nie znając odpowiedzi na nurtujące ją pytania, Marta ucieka do Zielnej, osady domków jednorodzinnych nad rzeką Narwią. Tam spotyka tajemniczego weterynarza, Marcela, właściciela domu pod lasem. Do czego Martę doprowadzą tajemnice obu mężczyzn? Jak ważna w związku jest szczera rozmowa?

Jaką rolę w życiu Jagody odgrywa Łukasz, były narzeczony jej zmarłej matki? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w książce, którą autor opatrzył tytułem "Dom przy brzozie". Historii, która potwierdza, jak ważne są w życiu chwile dawane nam przez los.
Data wydania: 2024-05-16
ISBN: 978-83-970463-6-8, 9788397046368
Wydawnictwo: Magia Słów
Stron: 233
dodana przez: menia71

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dom przy brzozie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

ME
@menia71
2024-05-13
9 /10
Przeczytane

Recenzja przedpremierowa.
Dwie opowieści.

Wspomnienia chłopca a potem mężczyzny. Osieroconego przez matkę a potem ojca, który popełnił samobójstwo. Nim zajęli się dziadkowie. Od dziadka dostał młodą brzozę do posadzenia i objęcia opieką oraz wiele mądrych rad na życie.
...
Strata rodziców, szczególnie mamy Ani była traumatycznym przeżyciem dla małej Jagody. Ale inni też kogoś stracili ... córkę, siostrę, narzeczoną...
Marta i Miłosz są jej rodzicami zastępczymi dziewczynki, ale tatą jest dla niej Łukasz. ("Weranda pachnąca jaśminem") Życie, które mogłoby być proste komplikuje wyjazd służbowy Miłosza (lekarz) i jakaś tajemnica, której nie chce zdradzić żonie. Sytuacja sprawia, że Marta ucieka do przyjaciółki mieszkającej w Zielnej. Tam poznaje Marcela. Mężczyzna ratuje ją od bliskiego spotkania z samicą dzika. A potem ...
...
Klimatyczna miejscowość nad Narwią staje się azylem dla bohaterów i miejscem, (ale nie jedynym),gdzie ich drogi się spotkają.
...
Książka o życiu. O tym co w nim dobre i o tym, co złe. O radościach i o smutkach.
O przyjaźni, miłości, empatii. O relacjach międzyludzkich. O przypadkach losowych i zbiegach okoliczności. O zaufaniu i szczerości.
Jest w tej opowieści bardzo dużo mądrości. Podobnie, jak i w innych książkach autorki.

A wszystko to ubrane w piękne słowa.
Wielu wzruszeń dostarczyła mi ta lektura.

Dziękuję Kasi za egzemplarz z dedykacją a przede wszystkim za to, że mogłam p...

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Dom przy brzozie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl