Dotknij, poczuj, zobacz. Fenomen relacji człowieka z naturą.

Peter Wohlleben
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Dotknij, poczuj, zobacz. Fenomen relacji człowieka z naturą.
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Żyjemy w miastach zalanych betonem, otoczeni ekranami, nieustannie podłączeni do sieci. Stopniowo tracimy umiejętność korzystania z dobroci natury.
Nie wszystko jednak stracone. Okazuje się, że naszej więzi z przyrodą nie zniszczyły negatywne zjawiska i ciągle jest niezwykle silna.

Peter Wohlleben na podstawie najnowszych badań naukowych oraz własnych wieloletnich obserwacji otwiera nam oczy i uszy. Zaprasza, by widzieć, słyszeć i czuć mocniej. Zachęca, by uświadomić sobie potęgę swoich zmysłów i wsłuchiwać się we własne ciało. W nagrodę otrzymamy od natury dużo dobrego – w otoczeniu drzew nasze ciśnienie się znormalizuje, kolor zielony nas uspokoi, a las wyostrzy nam zmysły.

Ukojenie, jakie daje natura, jest nie do przecenienia.
Pozwólmy jej na to.
Tytuł oryginalny: Das geheime Band zwischen Mensch und Natur
Data wydania: 2019-10-28
ISBN: 978-83-8135-016-7, 9788381350167
Wydawnictwo: Otwarte
Stron: 256
dodana przez: sandrajasona
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Peter Wohlleben Peter Wohlleben
Urodzony w 1964 roku w Niemczech
Peter Wohlleben - niemiecki leśnik, pisarz popularnonaukowy, działacz na rzecz ochrony przyrody i popularyzator wiedzy o lasach i zwierzętach. Po uzyskaniu tytułu inżyniera leśnictwa na uczelni Hochschule für Forstwirtschaft w Rottenburgu nad Neckar...

Pozostałe książki:

Nieznane więzi natury Instrukcja obsługi lasu Sekretne życie drzew Duchowe życie zwierząt Dotknij, poczuj, zobacz. Fenomen relacji człowieka z naturą
Wszystkie książki Peter Wohlleben

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Dotknij, poczuj, zobacz. Fenomen relacji człowieka z naturą.? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2020-01-17
9 /10
Przeczytane Współpraca Wydawnictwo Otwarte


 Lubicie książki, o których możecie dowiedzieć się o naszym środowisku, zwierzętach i innych ciekawostkach? A książka 'Dotknij, poczuj, zobacz' jest właśnie taka.

 Nasz świat pędzi do przodu, zatracamy się w nowinkach technologicznych, pracy, życiu przed telewizorem. Kiedy ostatnio byliśmy w lesie? Wsłuchaliśmy się w szum drzew i śpiew ptaków? Dotnęliśmy drzewa? W sumie jest okres grzybobrania, więc wchodzimy do lasu i jak się czujemy? Jesteśmy odprężeni? Czy nasze cialo jest spokojniejsze? Tak, tak! 

 Oderwijmy się czasem od zgiełku miasta i pędźmy w naturę! Ma nam dużo do pokazania, a autor udowadnia nam w książce dodatkowo, że nasze zmysły i ciało idealnie współgra w otoczeniu fauny i flory.

 P. S. Nie ma co się bać dzików, zawsze jak wychodzę do lasu zawsze z taką niepewnością, jednak pokazane jest, jak bardzo to dziki się właśnie boją nas.. 
 
 Macie w planach książkę? Może już przeczytaliscie i zamierzacie teraz częściej zmierzać w zielony las?
 
 DBAJMY O PRZYRODĘ, ONA DAJE NAM DUŻO DOBROCI, NIESTETY LUDZIE ZOSTAWIAJĄ JEJ W ODWROCIE ŚMIECI 

× 1 | link |
@mommythereader
2021-01-28
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Wzrok, dotyk, nauka - ta trójca łatwo gubi rytm w naszym nowoczesnym świecie. Im więcej bowiem otrzymujemy informacji ze smartfonów i z telewizji, tym mniej posługujemy się dotykiem.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl