Dramat polski : interpretacje. Cz. 1, Od wieku XVI do Młodej Polski

Książka Dramat polski : interpretacje. Cz. 1, Od wieku XVI do Młodej Polski
Książka Dramat polski : interpretacje. Cz. 1, Od wieku XVI do Młodej Polski
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W zamierzeniu autorów książka nawiązuje do tomu Liryka polska. Interpretacje. Obejmuje omówienia największych osiągnięć polskiej dramaturgii ostatnich czterystu lat. Znalazły się tu teksty oświęcone zarówno Historyi o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim Mikołaja z Wilkowiecka i Odprawie posłów greckich Jana Kochanowskiego, wielkim dramatom romantycznym, jak i utworom powstałym stosunkowo niedawno, ale już zaliczanym do klasyki naszej dramaturgii, autorstwa Różewicza, Mrożka, Głowackiego czy Słobodzianka. Pomysłodawcom i redaktorom tomu udało się przy tym pozyskać do współpracy wybitnych badaczy, znawców dramatu i teatru. Jest to pierwsze tak obszerne zebranie tego, co dzisiaj myśli się i pisze o polskim dramacie w jego historycznym rozwoju.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-88560-17-0, 9788388560170
Wydawnictwo: Słowo/obraz terytoria

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dramat polski : interpretacje. Cz. 1, Od wieku XVI do Młodej Polski aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dramat polski : interpretacje. Cz. 1, Od wieku XVI do Młodej Polski. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe