Droga do domu. Księga III

Przemysław Żukowski
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Droga do domu. Księga III
Książka Droga do domu. Księga III
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Sięgając po tę książkę stajesz u progu bram magicznego świata Gór Olbrzymich (Karkonosze i Góry Izerskie), gdzie wiara i duch z serca płynący, znaczą więcej, niż siła mięśni czy zimny oręż. Tam, pośród malowniczego ogrodu lasów, łąk i pachnących czystością potoków, napotkasz ówczesnych walonów, kopaczy cennych minerałów, dbających o przetrwanie tego cudownego świata pełnego skarbów oraz marzeń o spokoju, pielęgnowanych pod skrzydłami Matki Natury i Ducha Gór. Walonowie, legendarne bractwo kopaczy cennych minerałów ze swoimi pilnie strzeżonymi tajemnicami, zostają ściśnięci w potrzasku złoczyńców głodnych bogactwa i nieśmiertelności ponoć zawartej w pradawnej miksturze nieżyjącego już alchemika. Złu czoła stawiają zwykli ludzie z osady nieopodal Starej Wsi Szklarskiej (ówczesna Szklarska Poręba), zaprzyjaźnione z nimi wilki oraz były żoł nierz, który z mianem dezertera trafia pod skrzydła bractwa. Czyni wiele, żeby wesprzeć przyjaciół, nawet ryzykując własne życie. A wszystko to pod przywództwem Wielkiego Mistrza Walońskiego oraz znanego z poprzednich części „Drogi do Domu” Walona, całym sercem oddanego ideom bractwa.
Data wydania: 2019-11-12
ISBN: 978-83-66458-14-7, 9788366458147
Wydawnictwo: Poligrafia Ad Rem
Stron: 322
dodana przez: Rozchelstana_Owca

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wspaniała opowieść regionalna!

Są takie książki, które wprawiają nas w osłupienie. Są takie opowieści, które poznaje się dopiero, gdy ktoś nam o nich powie, ale (tak jak ja!) usłyszy lub zetknie się z nimi w pracy. Mieszkam na Dolnym Śląsku od dwóch lat i dopiero nie dawno poznałam historie związane z Duchem Gór. I tutaj wkracza pan Przemysław i zaprasza nas do świata, który nie jednokrotnie zaprze nam dech w piersi. Porozpoczynałam kilka książek, tutejszych – lokalnych, ale z czystego przypadku zatopiłam swe czytelnicze zębiska w trzecim tomie serii „Droga do domu”. Martwiąc się, że nie poradzę sobie z taką książką, szcz... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Rozchelstana_Owca
2019-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}