Drzewo, Kurhan i Stara Wieża

Marek Pietrachowicz
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Drzewo, Kurhan i Stara Wieża
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Trzeci tom z cyklu, stanowiący zwieńczenie przygód rodu wiedźmy Raiany. Tym razem śledzimy wydarzenia oczami jej syna, Caltira, który przygotowuje się do objęcia tronu wodza. Jednak los ma dla niego znacznie poważniejszą rolę do odegrania.

Caltir, wstąpiwszy w wiek męski, powraca z klasztornej szkoły, aby objąć władzę w swym klanie i wprowadzić go w nową epokę. Na miejscu zastaje jednak dawne, pogańskie zwyczaje oraz niechętną do oddania namiestnikowskiej władzy, swoją starszą siostrę. Na jego życie dybią tajemniczy agenci z obcych krajów – gdyby brakowało mu przeciwników w domu, wliczając potężną, sędziwą czarownicę, która pragnie, aby wszystko zostało po staremu. W sprawę wmieszają się także siły nadprzyrodzone, które mają wobec niego znacznie poważniejsze plany. Czy Caltirowi wystarczy wiary, odwagi i sprytu, aby przeciwstawić się zgrai przeciwników i wyjść cało z tej przygody, w której przyjdzie mu odwiedzić nawet Zaświaty?

Drzewo, Kurhan i Stara Wieża – książka swym tytułem nawiązująca do klasyki C.S. Lewisa – poza swoją warstwą przygodową i humorystyczną – ma ambicje opowiadać o tym, jak dorasta młody człowiek i jakie dobro wnosi w jego życie wiara oraz ustawiczna praca nad sobą. Tytułowe Drzewo, tak jak Lew, to aluzja do historii Odkupienia. Kurhan to siedlisko Czarownicy, a więc złych mocy, walczących o duszę i ciało bohatera. A Stara Wieża, tak samo jak Stara Szafa, spełnia rolę cudownego środka transportu do innego świata. Podstępni i potężni nieprzyjaciele, ale też niespodziewani sojusznicy, pojawiają się w najmniej oczekiwanych miejscach. Stawką zaś jest los wszystkich krain Mroźnej Północy, a zatem porażka i rezygnacja nie wchodzą w grę.
Data wydania: 2018-12-20
ISBN: 978-83-8119-302-3, 9788381193023
Wydawnictwo: Psychoskok
Cykl: Mądrość Wiedźmy, tom 3
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 212
dodana przez: agnieszka3211

Autor

Marek Pietrachowicz Marek Pietrachowicz Marek Pietrachowicz – astrofizyk i psycholog kliniczny, prowadzi studio psychologiczne „Strefa Zrozumienia” w Śródmieściu Warszawy. Użyczył głównej bohaterce swych własnych zainteresowań i fascynacji światem przyrody, tudzież fetyszami oraz mistycyzm...

Pozostałe książki:

Mądrość wiedźmy Gwiezdna Twierdza Zielony Las Nadziei Pogrzebowa sygnaturka. Spaghetti Western Psychoterapia Ewangelią
Wszystkie książki Marek Pietrachowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Drzewo, Kurhan i Stara Wieża aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2019-03-05
4 /10
Przeczytane

Styl nawiązuje do średniowiecznego języka lecz tak naprawdę nie wiadomo kiedy dzieje się akcja, gdyż można znaleźć tutaj współczesne wynalazki typu parasolka czy stanik. To czas przemiany w krainie Cormaenu, kiedy wkracza nowa wiara oparta na chrześcijaństwie. Autor ukazuje tu dawne wierzenia w negatywnym świetle, jako świat przesądów, złych czarownic i knujących sekt. Wiara chrześcijańska ma być tą lepszą możliwością, dającą ludziom szczęście, spokój i radość. Dużo tu odniesień do tradycji celtyckiej, słowiańskiej ale też wymyślonych zwyczajów czy rytuałów. Caltir jest przedstawicielem nowej wiary, któremu przeciwstawiają się siły pogańskie. On jako czysty i niewinny musi stawić czoła wszelkim przeciwnościom i pokusom.

Powieść poleciłabym osobom lubiącym fantazyjne klimaty osadzone w wymyślonej rzeczywistości, gdzie główny bohater musi pokonać samego siebie, swoje lęki i obawy. Poza epizodami przygodowymi są w niej chwile skłaniające do przemyśleń, gdyż w fabułę zostały wkomponowane rozważania filozoficzno - teologiczne. Z pewnością nie jest to opowiadanie dla każdego. Miłośnicy literatury przygodowej i fantasy z magiczną otoczką dawnych wierzeń spędzą na pewno przy niej niezapomniane chwile.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2019/03/458-drzewo-kurhan-i-stara-wieza.html

× 1 | link |
@agnieszka3211
2018-12-17
10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Drzewo, Kurhan i Stara Wieża. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Mądrość wiedźmy
Mądrość wiedźmy
Marek Pietrachowicz
8/10
W powieści „Mądrość wiedźmy” autor, Marek Pietrachowicz, zgrabnie i kunsztownie połączył formę fanta...
Gwiezdna Twierdza
Gwiezdna Twierdza
Marek Pietrachowicz
10/10
Gwiezdna twierdza” to kolejna powieść z gatunku high medieval fantasy autorstwa Marka Pietrachowicza...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl