Drzewo różane

Marcin Królik
Drzewo różane
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ona straciła dziecko, on - cały świat. Ona - zwykła dziewczyna koło trzydziestki, która po poronieniu nie może wrócić do równowagi; on - stary Żyd, który po latach emigracji w Ameryce, gdzie odnalazł kruchy spokój, wraca do miasta swego dzieciństwa, by uświetnić otwarcie obserwatorium astronomicznego w dawnej wieży ciśnień. Jest również ten trzeci - jej mąż, dziennikarz prowincjonalnej gazety z niespełnionymi literackimi ambicjami, któremu szef pewnego dnia zleca zrobienie relacji z uroczystości w wieży. Całą trójkę łączy ból utraty i każde z nich na swój sposób stara się z nią uporać. Co wyniknie z ich spotkania? Niemniej istotnym zbiorowym bohaterem jest miasteczko, w którym, niczym na scenie, krzyżują się ich losy. Nie jest to jednak ani powieść o małżeńskiej tragedii, ani o piętnie Holokaustu. Jej fabuła została zbudowana z kilku pięter, znaczenia zapętlają się, tworząc niekiedy ryzykowne sploty. Próżno tu szukać łatwych pocieszeń czy krzepiącego morału.
Data wydania: 2013-05-13
ISBN: 978-83-63598-83-9, 9788363598839
Wydawnictwo: RW2010
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 227
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Marcin Królik Marcin Królik Powieściopisarz, autor opowiadań, eseista, felietonista, czasami poeta. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę pisarską rozpoczynał jako dziennikarz w prasie lokalnej. Pisywał też m.in. do "Newsweeka", "Rzeczpospolitej", "Więzi"...

Pozostałe książki:

Swoją drogą: Antologia Spełnienie Z wyznań kieszonkowego radykała
Wszystkie książki Marcin Królik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Drzewo różane? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Drzewo różane. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl