Duch i bezduszność III Rzeczypospolitej

Bronisław Łagowski
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Duch i bezduszność III Rzeczypospolitej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

\"Profesor Bronisław Łagowski, wybitny filozof i historyk myśli społecznej, od kilkudziesięciu lat uważa za swoje zadanie intelektualisty również podnoszenie poziomu debaty społecznej i publikuje swe, niezwykłej wartości eseje - w latach 60. i 70. XX wieku przede wszystkim w \"\"Tygodniku Powszechnym\"\", w mijającym zaś 20-leciu głównie w \"\"Przeglądzie Tygodniowym\"\" i \"\"Przeglądzie\"\". I właśnie wybór tych ostatnich - z lat 1999-2006 - przedstawiamy w niniejszym tomie. Profesor ceni wagę swej wiedzy także dla praktyki życia społecznego. Pisze: \"\"W polityce jak w całym życiu pożądane jest, aby mniej doświadczeni i mniej mądrzy wierzyli w słuszność tego, co zrobili bardziej doświadczeni i mądrzejsi\"\". A w innym eseju głosi: \"\"Patriotyzm nie polega jednak na przypisywaniu sobie zalet, jakich się nie posiada, siły, o jakiej się tylko marzy, lecz na udoskonalaniu kraju, aby te zalety i tę siłę zdobyć w przyszłości\"\". Wspaniała lektura krytycznych rozważań o historii, kulturze, moralności, narodowych mitach, o prawicy i lewicy.\"
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-242-0614-8, 9788324206148
Wydawnictwo: Universitas
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Bronisław Łagowski Bronisław Łagowski
Urodzony w 1937 roku w Polsce
Bronisław Łagowski (1937) był profesorem na Uniwersytecie Jagiellońskim i Akademii Pedagogicznej w Krakowie, wykładał historię filozofii społecznej. Wydał m.in. „Filozofię polityczną Maurycego Mochnackiego”, „Co jest lepsze od prawdy?”, „Liberalną k...

Pozostałe książki:

Pochwała politycznej bierności Polska chora na Rosję Państwo znikąd Fałszywa historia, błędna polityka
Wszystkie książki Bronisław Łagowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Duch i bezduszność III Rzeczypospolitej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Zorg
2021-04-16
1 /10
@ladymakbet33
2021-01-30
1 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Duch i bezduszność III Rzeczypospolitej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl