Duch równości. Tam gdzie panuje równość, wszystkim żyje się lepiej

Kate Pickett, Wilkinson Richard
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Duch równości. Tam gdzie panuje równość, wszystkim żyje się lepiej
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Chociaż osiągnęliśmy niespotykany dotąd w historii poziom zamożności i komfortu życia, to coraz częściej cierpimy psychicznie i fizycznie. Dlaczego tak się dzieje, że sukces materialny przyniósł nam społeczną i zdrowotną porażkę? Czy można zmienić ten stan? Autorzy książki pokazują drogę, która doprowadziła ich do znalezienia odpowiedzi na te pytania. Na podstawie wyników badań własnych oraz przeprowadzonych przez wielu innych naukowców dowodzą, że dobremu samopoczuciu ludzi służy zmniejszenie różnic między nimi, przede wszystkim materialnych. Przekonują, że powinniśmy skupić się= nie na zwiększaniu wzrostu gospodarczego (ma on swoje granice), lecz na świadomym budowaniu społeczeństwa egalitarnego. To ono najlepiej zaspokaja większość naszych potrzeb, może uczynić nas wszystkich zdrowszymi i szczęśliwszymi. Po raz kolejny hasło ?mniej znaczy więcej? znalazło logiczne, spójne i udokumentowane naukowo uzasadnienie. Warto poznać to uzasadnienie, by nieco inaczej pomyśleć choćby o swoich życiowych celach. Idee zawarte w tej książce są na tyle doniosłe, by zmienić nasze myślenie. Na połowie strony autorzy mówią więcej o cierpieniu, do którego prowadzi nierówność, niż dramat albo powieść. John Carey, ?Sunday on Times?
Tytuł oryginalny: The Spirit Level. Why More Equal Societies Almost Always Do Better
Data wydania: 2011-09-20
ISBN: 978-83-7554-334-6, 9788375543346
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 312
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Kate Pickett Kate Pickett
Urodzona w 1965 roku w Wielkiej Brytanii
Kate Pickett, FRSA to brytyjska epidemiolog i działaczka polityczna, profesor epidemiologii na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu w Yorku, a od 2007-2012 był National Institute for Health Research Career Scientist.

Pozostałe książki:

The Inner Level
Wszystkie książki Kate Pickett

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Równiej znaczy lepiej

12.12.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

W tej oryginalnie opublikowanej w 2009 r. książce autorzy analizują zależność pomiędzy poziomem nierówności majątkowej w rozwiniętych państwach Zachodu a podstawowymi wskaźnikami jakości życia; do tych ostatnich zaliczają m.in.: poziom zaufania społecznego, poziom zaburzeń psychicznych, długość życia, skalę otyłości, liczbę zabójstw, poziom mobiln... {} Recenzja książki Duch równości. Tam gdzie panuje równość, wszystkim żyje się lepiej

@almos@almos {}× 15

Moja opinia o książce

Opinie

@almos
2020-12-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane ebook popularnonaukowa

Cytaty z książki

O nie! Książka Duch równości. Tam gdzie panuje równość, wszystkim żyje się lepiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe