Duszpasterska działalność Kościoła w średniowiecznym Lublinie

Jarosław Roman Marczewski
Duszpasterska działalność Kościoła w średniowiecznym Lublinie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ks. Jarosław Marczewski podjął się bardzo ambitnego, ale i arcytrudnego zadania ukazania - opierając się nade wszystko na źródłach - działalności pastoralnej Kościoła i życia religijnego wiernych w średniowiecznym Lublinie. Zakres badań tego typu przekracza siły jednego człowieka. Opracowując gamę zróżnicowanych problemów, wykonał prace za instytucję. Badania te dokumentują wielką erudycje autora z zakresu teologii, historii liturgiki, sakramentologii, historii Lublina. Z recenzji ks. prof. Józefa Swastka Autor ustawicznie musiał sięgać do początków, l to najdawniejszych: osady, miasta, chrześcijaństwa na Lubelszczyźnie, różnych instytucji kościelnych, takich jak parafia, archidiakonat, oficjalat, kościoły, zakony, cechy. "Wiedza o początkach jest zawsze niekompletna, ułamkowa. Często oparta na przypadkowej wzmiance źródła pisanego lub odkrycia archeologicznego. A tam gdzie mało źródeł, mnożą się hipotezy, opinie interpretacyjne, różnice zdań. W tym gąszczu hipotez i opinii autor porusza się swobodnie. Przytacza najważniejsze, uzasadnia najbardziej prawdopodobne. W wielu kwestiach ma własne zdanie i wskazuje możliwości interpretacyjnych rozwiązań. Z recenzji ks. prof. Anzelma Weissa
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-7363-111-3, 9788373631113
Wydawnictwo: Katolicki Uniwersytet Lubelski KUL

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Duszpasterska działalność Kościoła w średniowiecznym Lublinie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Duszpasterska działalność Kościoła w średniowiecznym Lublinie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl