Dżej dżej. Rozmowy z Jackiem Jaśkowiakiem, Prezydentem Poznania

Violetta Szostak, Włodzimierz Nowak
Dżej dżej. Rozmowy z Jackiem Jaśkowiakiem, Prezydentem Poznania
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pracował dla Jana Kulczyka, przyjaźnił się z Jackiem Kaczmarskim, starł się na ringu z Dariuszem Michalczewskim i Przemysławem Saletą. Jacek Jaśkowiak w szczerej rozmowie z Violettą Szostak i Włodzimierzem Nowakiem przyznaje się do prywatnych porażek i błędów, odsłania kulisy polityki i biznesu, zdradza mechanizmy podejmowania decyzji na najwyższym szczeblu. „Chcieliśmy się dowiedzieć, kim jest i skąd się wziął prezydent miasta, który jako pierwszy w Polsce poszedł w Marszu Równości. Który wystawił rachunek Kościołowi. Który nie zgodził się na apel smoleński z okazji rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku. Który pociął Poznań czerwonymi ścieżkami dla rowerzystów. Który krzyczy: „Precz z kaczyzmem”, mówi o Wolnym Mieście Poznań i powtarza, że nie pozwoli wycofać Poznania z Europy”. Violetta Szostak, Włodzimierz Nowak „Violetta Szostak i Włodzimierz Nowak napisali książkę wiarygodną pod względem psychologicznym. Świetnie sportretowali bohatera i czasy, które go kształtowały. Rozmowa z Jackiem Jaśkowiakiem przypomina kawał naszej najnowszej historii, przedstawia niedoceniany dotąd wariant polskiego etosu i nowy typ kariery”. Lidia Ostałowska „Przeczytałam jednym tchem, a w trakcie lektury rósł we mnie entuzjazm i optymizm do wszystkiego: życia, wszelkich wysiłków, Polski, prawdy i otwartości. Skończyłam z uznaniem i dziwnie radosna. To ważna książka dla wszystkich. Cieszę się, że znam Pana Jacka Jaśkowiaka. Książka powinna nosić podtytuł – daję siebie na maksa”. Krystyna Janda
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-7976-714-4, 9788379767144
Wydawnictwo: Poznańskie
Kategoria: Reportaż
Stron: 324

Autor

Violetta Szostak Violetta Szostak Violetta Szostak– absolwentka polonistyki, dziennikarka, od 2002 roku w „Gazecie Wyborczej”. Autorka reportaży i wywiadów publikowanych w „Dużym Formacie”, „Wysokich Obcasach”, „Wolnej Sobocie” i „GW” w Poznaniu.

Pozostałe książki:

Dżej dżej. Rozmowy z Jackiem Jaśkowiakiem, Prezydentem Poznania Onyszkiewicz. Bywały szczęśliwe powroty
Wszystkie książki Violetta Szostak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Dżej dżej. Rozmowy z Jackiem Jaśkowiakiem, Prezydentem Poznania? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dżej dżej. Rozmowy z Jackiem Jaśkowiakiem, Prezydentem Poznania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat