Dziecko z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej ADHD i ADD

Barbara Konstanty-Ignaciuk
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Dziecko z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej ADHD i ADD
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Na rynku mamy coraz więcej pozycji dotyczących pracy z dziećmi z ADHD, ale poniższe opracowanie tym się różni od innych, że traktuje młodego człowieka bardziej kompleksowo, umożliwia dokonanie jego charakterystyki uwzględniając aspekty psychologiczne, zamiłowanie do różnych dziedzin życia, wskazuje na stan psychiczny danego dziecka. Publikacja wzbogacona jest kilkunastoma tekstami z różnych dziedzin i własnych obserwacji oraz napisana jest przystępnym językiem. Teoria to nie wszystko, najważniejsza jest praktyka i Autorka pragnie się podzielić własnymi spostrzeżeniami wyniesionymi z pracy nauczycielskiej oraz terapeutycznej z dziećmi, młodzieżą, a także dorosłymi. Książka może okazać się pomocna dla przyszłych terapeutów, nauczycieli, pedagogów, rodziców oraz pomoże pogłębić wiedzę tym wszystkim, którzy pragną pomagać innym osobom.
Data wydania: 2010-06-13
ISBN: 978-83-7587-268-2, 9788375872682
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS
Stron: 120

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Dziecko z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej ADHD i ADD nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Asamitt
2020-01-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Psychopatologia/Choroby/Zaburzenia * Własne Polscy autorzy

 Pewne rzeczy nie są tutaj opisane wyczerpująco, a zaledwie zasygnalizowane. I mimo iż publikacja jest przeznaczona jako pomoc zarówno dla przyszłych terapeutów, psychologów, nauczycieli to może służyć również rodzicom, ale po uprzedniej lekturze innych pozycji, szeroko zaznajamiających z zagadnieniem nadpobudliwości. Myślę, że dla rodziców będą tu istotne podpowiedzi w formie ćwiczeń, natomiast nie dowiedzą się wiele o samych mechanizmach działania ADHD. Potrzebny jest podręcznik opisowo podchodzący do zagadnienia, bazujący na konkretnych przykładach by każdy lepiej zrozumiał spektrum omawianego zjawiska.
 
 W "Dziecko z zespołem.." autorka skupiła się przede wszystkim na metodach pomocowych w radzeniu sobie z problemami dzieci z zespołem. Pisze o korzyści terapeutycznej z zastosowania rysunków, terapii kolorami oraz metodzie niedokończonych zdań. Wskazuje na nacisk uczestniczenia w zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, bez których dziecko nie będzie w stanie poradzić sobie podczas nauki. Jednocześnie daje do ręki zestawy ćwiczeń z różnych grup możliwe do zastosowania przez osoby "nie wtajemniczone", czyli każdego rodzica, który może bazować i tworzyć własny warsztat pracy pomagając swojemu synowi/córce na co dzień (ćwiczenia usprawniające funkcję wzrokową i słuchową). 
 Cały rozdział poświęcony jest na kinezjologię edukacyjną wraz z opisem ćwiczeń oraz scenariuszem zajęć. I ta część książki przydatna będzie bardziej fachowemu odbiorcy, bo rodzic bez wcześni...

{}× 4 | link |
@BagatElka
2019-11-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 📚 Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Dziecko z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej ADHD i ADD. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe