Dzieje chrześcijaństwa polskiego

Jerzy Kłoczowski
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Dzieje chrześcijaństwa polskiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka kompetentnie i w przejrzysty sposób przedstawia historię Kościołów jako instytucji oraz dzieje form życia religijnego w Polsce i miejsce religii chrześcijańskiej w obyczaju i kulturze Polaków. Tablice chronologiczne, bibliografia, mapy i indeks. Wydanie drugie, zmienione, rozszerzone i uaktualnione.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-247-0945-8, 9788324709458
Wydawnictwo: Świat Książki

Autor

Jerzy Kłoczowski Jerzy Kłoczowski
Urodzony 29 grudnia 1924 roku w Polsce (Bogdany Wielkie)
Jerzy Kazimierz Kłoczowski – polski historyk, profesor nauk humanistycznych, senator I kadencji, w latach 1991–2011 przewodniczący Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Kawaler Orderu Orła Białego.

Pozostałe książki:

Młodsza Europa Dzieje chrześcijaństwa polskiego Aktualność przesłania paryskiej Kultury w dzisiejszej Europie Europa - chrześcijańskie korzenie Europe central entre lest et louest Historia Polski : od czasów najdawniejszych do końca XV wieku Kompania B1 pułku AK „Baszta” (1939-1944). Tom I L`heritage historique de la Res Publica de Plusieurs Nations Nasza tysiącletnia Europa Polska prowincja dominikańska w średniowieczu i Rzeczypospolitej Obojga (Wielu) Narodów Ta pamięć w nas tkwi Wspólnoty chrześcijańskie w tworzącej się Europie Wspólnoty zakonne w średniowiecznej Polsce
Wszystkie książki Jerzy Kłoczowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Dzieje chrześcijaństwa polskiego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Czytanna
2021-05-04
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Dzieje chrześcijaństwa polskiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat