Dzieje kultury japońskiej

Ewa Pałasz-Rutkowska
Dzieje kultury japońskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Fascynująca kultura Japonii
Od prehistorii do współczesności

W Dziejach kultury japońskiej profesor Ewa Pałasz-Rutkowska zabiera czytelników w podróż po fascynującej kulturze Japonii. Przedstawia sposób życia jej mieszkańców, ich język, wierzenia oraz zwyczaje i obyczaje. Prezentuje największe osiągnięcia naukowe i kulturalne Japończyków – począwszy od literatury, przez malarstwo, rzemiosło i architekturę, aż po sztukę widowiskową. Wskazuje również najważniejsze procesy dziejowe, które miały zasadniczy wpływ na kształtowanie się kultury japońskiej.

Autorka, korzystając ze swojego wieloletniego dorobku badawczego i dydaktycznego, a także bazując na rozmowach ze specjalistami i japonistami oraz swoich doświadczeniach z licznych podróży do Japonii, tworzy prawdziwe kompendium wiedzy o jej kulturze.

Dzieje kultury japońskiej to książka, która zachwyci pasjonatów historii i kultury Japonii i zafascynuje tych, którzy dopiero planują odkryć ten niezwykły kraj.
Data wydania: 2023-12-07
ISBN: 978-83-01-23177-4, 9788301231774
Wydawnictwo: PWN - Naukowe PWN
Kategoria: Kultura
Stron: 600
dodana przez: Vernau

Autor

Ewa Pałasz-Rutkowska Ewa Pałasz-Rutkowska
Urodzona 5 lipca 1953 roku w Polsce (Warszawa)
Ewa Tatiana Pałasz-Rutkowska – polska profesor nauk humanistycznych. Kulturoznawczyni, literaturoznawczyni, orientalistka. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu japonistyki, w tym historii, literaturze i języku tego kraju. Jest wykładowcą w Kat...

Pozostałe książki:

Japonia Polityka Japonii wobec Polski 1918-1941 Cesarz Meiji (1852-1912) Dzieje kultury japońskiej Historia stosunków polsko-japońskich 1904-1945
Wszystkie książki Ewa Pałasz-Rutkowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dzieje kultury japońskiej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dzieje kultury japońskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl