Dzień Sądu Ostatecznego trwa od dawna

Erich von Däniken
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Dzień Sądu Ostatecznego trwa od dawna
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Dzień Sądu ostatecznego trwa od dawna to wędrówka przez różne obszary kulturowe w poszukiwaniu śladów i sygnałów minionego kontaktu z pozaziemskimi cywilizacjami. Erich von Daniken interpretuje teksty zaczerpnięte z Biblii, starożydowskie legendy i sagi, relacje dawnych dziejopisarzy oraz przekazy hinduskie, babilońskie i perskie. Przytacza "niewiarygodne" opisy dziwnych mieszańców i gigantów, relacje o synach bożych parzących się ze zwykłymi kobietami, o podróżach Abrachama i proroka Henocha do miejsc leżących poza orbitą ziemską. Podąża też tropem dziwnego faktu, że ludzie najróżniejszych religii i kręgów kulturowych wiążą ideę zbawienia z powrotem na Ziemię przedstawiciela wyżej rozwiniętych istot, które kiedyś - niewykluczone - odwiedziły naszą planetę. Być może, powszechna idea Mesjasza jest pochodną złożonego dawno temu w różnych częściach świata przyrzeczenia: "Powrócimy!".
Tytuł oryginalny: Der Jüngste Tag hat längst begonenn
Data wydania: 1997
ISBN: 978-83-7129-260-6, 9788371292606
Wydawnictwo: Świat Książki
Kategoria: Fantastyka
Stron: 285

Autor

Erich von Däniken Erich von Däniken
Urodzony w 1935 roku w Szwajcarii (Zofingen)
Erich Anton Paul von Däniken – szwajcarski pisarz i publicysta, autor koncepcji wpływu istot pozaziemskich na życie ludzi w czasach przedhistorycznych (tzw. paleoastronautyka). Däniken uczył się w Kolegium św. Michała we Fryburgu. Następnie pracowa...

Pozostałe książki:

Objawienia Antyczni kosmonauci : śladami wszechmogących Bogowie byli astronautami! : współczesne rozważania nad dawnymi podaniami Czy się myliłem? Wszyscy jesteśmy dziećmi bogów: Gdyby groby mogły mówić
Wszystkie książki Erich von Däniken

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dzień Sądu Ostatecznego trwa od dawna aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@SYSTEM
2008-10-09
5 /10
Przeczytane

Autor omawia wszelakie teksty źródłowe (Biblia,legendy,przekazy etc.) nawiązując do istot pozaziemskich.Poruszana jest również kwestia Piramidy Cheopsa.

| link |
@Zorg
2014-09-01
1 /10

I co z tego wynika?

| link |
AN
2017-07-20
8 /10
@Yavimaya
2009-05-10
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Dzień Sądu Ostatecznego trwa od dawna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl