Dziennik

Katherine Mansfield
Książka Dziennik
Książka Dziennik
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Katherine Mansfield, znakomita nowelistka angielska (1888-1923), znana jest czytelnikowi polskiemu z tomów „Garden Party” i „Upojenie”. „Dziennik”, pisany w latach 1914-1923 i nie przeznaczony przez nią w zasadzie do publikacji, został opatrzony koniecznymi wyjaśnieniami i oddany do druku przez jej męża, Johna Middletona Murry. „Dziennik” jest kluczem do jej twórczości. Katherine Mansfield komentuje w nim swoje przeżycia, analizuje nowele, odsłania swe poglądy na temat literatury, jej osiągnięć i zadań. Wspomina o swej lekturze, o ulubionych pisarzach, o swoich planach twórczych, a także o spotkanych ludziach i codziennych sprawach. „Dziennik” pisany w latach jej choroby jest też kluczem do jej osobowości. Mimo cierpień fizycznych i psychicznych, Katherine Mansfield nieustannie walczy o zdobycie prawdy i spokoju wewnętrznego, o stałe doskonalenie swej sztuki pisarskiej. „Dziennik” stanowi przejmujące świadectwo tej walki i należy do najcenniejszych dokumentów literatury XX wieku. źródło: Czytelnik   źródło okładki: http://www.antykwariat-mit.pl/pl/p/Dziennik-Mansfield-Katherine/1635
Tytuł oryginalny: Journal of Katherine Mansfield
Data wydania: 1983
ISBN: 83-07-01051-9, 8307010519
Wydawnictwo: Czytelnik
Seria: Nike
Kategoria: Biografia
Stron: 289

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Dziennik nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dziennik. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}