Dziesięć dni Europy : archeologia pamięci

Konstanty Gebert
Dziesięć dni Europy : archeologia pamięci
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Na książkę składa się dziesięć reportaży, umiejscowionych w dziesięciu różnych miastach europejskich. Każdy z nich opisuje jedną z dziesięciu dekad XX wieku. Punktem wyjścia każdego z rozdziałów jest konkretne wydarzenie, które zostaje opisane najpierw z historycznej, a następnie ze współczesnej perspektywy. Tak ukazane źródła wydarzenia i jego konsekwencje stają się pretekstem do ogólniejszej refleksji, łączącej dziesięć rozdziałów w spójną całość.
ISBN: 978-83-7391-605-0, 9788373916050
Wydawnictwo: Świat Książki

Autor

Konstanty Gebert Konstanty Gebert
Urodzony 22 sierpnia 1953 roku w Polsce (Warszawa)
Konstanty Julian Gebert, ps. „Dawid Warszawski” – polski psycholog żydowskiego pochodzenia, tłumacz, dziennikarz i nauczyciel akademicki, od 1989 publicysta dziennika „Gazeta Wyborcza”.

Pozostałe książki:

54 komentarze do Tory Living in the Land of Ashes Miejsce pod słońcem Dziesięć dni Europy Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło
Wszystkie książki Konstanty Gebert

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dziesięć dni Europy : archeologia pamięci aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dziesięć dni Europy : archeologia pamięci. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl