Miejsce pod słońcem

Konstanty Gebert
Miejsce pod słońcem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Izrael toczył wojny, by 60 lat temu powstać, i toczy je nadal, by nie przestać istnieć. W wojnach tych Żydzi padali ofiarą zbrodni i sami je popełniali, odnosili olśniewające zwycięstwa i stawali o krok od klęski. Wszystko po to, by zapewnić sobie wreszcie miejsce pod słońcem. Poświęcona historii państwa izraelskiego książka Konstantego Geberta to nowa, poszerzona wersja wydanej w 2004 roku Wojny czterdziestoletniej. Autor rozpoczyna narrację od Pierwszego Światowego Kongresu Syjonistycznego w Bazylei w 1897 roku, kiedy to po raz pierwszy pojawiła się idea utworzenia państwa żydowskiego, by z pasją właściwą znawcy tematu przedstawić historię konfliktów izraelsko-palestyńskich od I wojny światowej i deklaracji Balfoura przez powstania arabskie, II wojnę światową i Zagładę, podział Palestyny oraz kolejne wojny, aż po konflikty z ostatnich lat. Jego książka jednak „nie pretenduje do miana historycznej monografii wojen wybranego miejsca i czasu. Jest raczej próbą ich dziennikarskiej prezentacji, czasem wybiórczo skupiającej się na indywidualnym ludzkim losie, wymownym szczególe, zdarzeniu”. Konstanty Gebert (1953, pseud. Dawid Warszawski) – dziennikarz, publicysta i tłumacz żydowskiego pochodzenia, założyciel i były redaktor naczelny miesięcznika o tematyce żydowskiej „Midrasz”. Opublikował: Przerwę na myślenie (1986), Mebel (1990), Magia słów: polityka francuska wobec Polski po 13 grudnia 1981 roku (1991), Obrona poczty sarajewskiej (1995), Dziesięć dni Europy: archeologia pamięci (2004), Wojna czterdziestoletnia (2004), 54 komentarze do Tory (2004).
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7469-742-2, 9788374697422
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 480

Autor

Konstanty Gebert Konstanty Gebert
Urodzony 22 sierpnia 1953 roku w Polsce (Warszawa)
Konstanty Julian Gebert, ps. „Dawid Warszawski” – polski psycholog żydowskiego pochodzenia, tłumacz, dziennikarz i nauczyciel akademicki, od 1989 publicysta dziennika „Gazeta Wyborcza”.

Pozostałe książki:

54 komentarze do Tory Dziesięć dni Europy : archeologia pamięci Living in the Land of Ashes Dziesięć dni Europy Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło
Wszystkie książki Konstanty Gebert

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Miejsce pod słońcem aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Miejsce pod słońcem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl