Dziewczyna Matisse'a

Manuel Vicent
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Książka Dziewczyna Matisse'a
Książka Dziewczyna Matisse'a
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Michel Vedrano zaczyna od handlu dziełami o wątpliwej proweniencji, lecz któregoś dnia wpada mu w ręce oryginalny obraz Caravaggia i od tego momentu jego opinia jako marszanda jest niezwykle ceniona, a on sam staje się pełnoprawnym członkiem tej zamkniętej społeczności. Jednym z jego klientów zostaje Luis Bastos, biznesmen, który uznał kolekcjonowanie dzieł sztuki za dobry i ciekawy sposób lokowania pieniędzy. Na przyjęciu Bastos proponuje Vedrano romans ze swą żoną, tłumacząc się faktem, iż Julii, u której wykryto ostrą białaczkę, pozostało zaledwie trzy miesiące życia. Piękna Julia nie zdaje sobie sprawy ze swojego stanu i kultywuje swobodny styl bycia bogatej kobiety, która poza gotowaniem i sztuką kochania na niczym się nie zna. Jednak pod wpływem znajomości z Michelem zaczyna odkrywać piękno i ponadczasową duchowość prawdziwych dzieł sztuki, a on zaczyna podejrzewać, ze najpiękniejsze z nich działają na Julię uzdrawiająco...
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7319-528-8, 9788373195288
Wydawnictwo: Muza
Seria: Salsa
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 192
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Książki Manuel Vicent

Wszystkie książki Manuel Vicent

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dziewczyna Matisse'a - Manuel Vicent

Chciałam napisać parę słów o czym jest książka, ale sama właściwie nie od czego zacząć. Zasadniczo jest to historia romansu handlarza dziełami sztuki z zona klienta. Ale romansu nietypowego bo na prośbę męża, który w ten sposób próbuje uszczęśliwić swoja umierająca żonę. Piękna Julia bowiem cierpi na białaczkę i lekarze dają jej zaledwie 3 miesiące życia. Mąż nie chcąc martwic żony ukrywa przed nią jej chorobę. Dla Luisa Bastosa kolekcjonowanie dzieł sztuki jest dobrym i ciekawym pomysłem na lokowanie pieniędzy. Jednak marszand Michel Verdano zaczyna dostrzegać zależność pomiędzy sprzedanymi L... czytaj dalej »

@Bluekate @Bluekate

Moja opinia o książce

Opinie
@basjana
@basjana
2011-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Bluekate
@Bluekate
2011-08-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@aga3tka
@aga3tka
2010-05-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
AN
@Anturium
2009-08-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Marlenka
@Marlenka
2008-06-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Moja domowa biblioteczka :)
JU
@junkie
2010-07-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Dziewczyna Matisse'a. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}