Dziewczyny z Dubaju

Piotr Krysiak
5.2 /10
Ocena 5.2 na 10 możliwych
Na podstawie 37 ocen kanapowiczów
Dziewczyny z Dubaju
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.2 /10
Ocena 5.2 na 10 możliwych
Na podstawie 37 ocen kanapowiczów

Opis

Cały świat należał do nich. Luksusowe jachty, najdroższe hotele, popularne plaże w Dubaju, Cannes czy Saint Tropez. Kolorowe drinki, narkotyki i seks. Tak wyglądało życie ekskluzywnych prostytutek z Polski. Były wśród nich modelki, celebrytki, finalistki konkursów piękności, artystki. Podczas dwumiesięcznego seks-wyjazdu potrafiły zarobić nawet kilkaset tysięcy złotych. Ich klientami byli nie tylko biznesmeni czy arabscy książęta, ale także polscy artyści i sportowcy. Spełniały najbardziej skrywane fantazje seksualne bogatych mężczyzn. Nie wszystkie handlowały ciałem na własne życzenie. Część została podstępnie zwerbowana propozycją dobrze płatnej pracy w charakterze hostessy. Dopiero na miejscu, z dala od domu dowiadywały się, że chodzi o seks za pieniądze. Niektóre uciekały, inne skuszone perspektywą ogromnych pieniędzy decydowały się na wszystko. Prowadziły podwójne życie. Miały partnerów, mężów i dzieci. Robiły wszystko, by w kraju nikt nie dowiedział się o ich drugim obliczu. Dziewczyny z Dubaju odsłaniają świat dobrze prosperującego i świetnie zorganizowanego seks-biznesu. To świat klientów, ekskluzywnych prostytutek, wreszcie bezwzględnych i przebiegłych sutenerek, a wśród nich córki znanego muzyka rockowego. To nie jest powieść o miłości. To książka o brudnym świecie ekskluzywnego seksu, narkotyków i bardzo dużych pieniędzy. To nie jest literacka fikcja. To wszystko zdarzyło się naprawdę.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-947325-1-6, 9788394732516
Wydawnictwo: Deadline
Kategoria: Reportaż
Stron: 305

Autor

Piotr Krysiak Piotr Krysiak
Urodzony w 1970 roku w Polsce
Polski dziennikarz śledczy, pisarz. Dziennikarz śledczy tygodnika „Wprost” i dziennikarz związany z TVP. Komentator wielu programów telewizyjnych

Pozostałe książki:

Dziewczyny z Dubaju Chłopaki z Dubaju Diler gwiazd Dziewczyny z Dubaju 2 Edyta Górniak Bez cenzury Agent Tomek. Spowiedź Dzieci świata Wyspa ślepców
Wszystkie książki Piotr Krysiak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dziewczyny z Dubaju

3.04.2019

Sięgnąłem po tą książkę z ciekawości. Temat był skandalizujący i mógłby się on z powodzeniem pojawić na pierwszej stronie niejednego brukowca. Jednak wielbiciele prasy kolorowej będą zawiedzeni. Nie znajdziemy tu opisów czy zdjęć Pana, czy Pani iksińskiej z popularnego show z telewizji w krępującej sytuacji. O czym, więc jest ta książka? Jest to... Recenzja książki Dziewczyny z Dubaju

KR
@Krystian_3
× 3

Reportaż taki sobie

25.01.2021

* Kim są tytułowe dziewczyny? Przyznam, że jestem zdegustowana lekturą tej książki, przeraża buta i arogancja pewnych osób. Publicysta w przystępny sposób ukazał nam dubajski biznes. Przeprowadził wnikliwie dochodzenie. Starał się pozyskać jak największą ilość informacji. Cały świat należał do nich. Luksusowe jachty, najdroższe hotele, popular... Recenzja książki Dziewczyny z Dubaju

Łatwe i duże pieniądze

20.02.2019

Wystawne życie, drogie samochody, markowe ciuchy i niezliczone ilości par butów i torebek, a każda sukienka założona tylko raz. Tak wygląda drogi styl życia celebrytek, tylko skąd brać na to wszystko pieniądze. Sutenerki organizujące sex wyjazdy dziewczynom, na których same zarabiały ogromne pieniądze. Ten reportaż przybliża nam obraz życia uwi... Recenzja książki Dziewczyny z Dubaju

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Eli1605
2020-03-03
2 /10
Przeczytane

Uwielbiam wysokie obcasy. Zatem okładka od razu mnie przyciągnęła. I za nią plusik. Drugi za tematykę. I to właściwie wszystko. Książka nudna, na każdej stronie niemal takie same dialogi itp. Pieniądze są w życiu ważne ale nie najważniejsze. Niektóre luksusowe prostytutki pewnie też się o tym przekonały. I nie powinny być oburzone, że tak się na nie mówi.

× 17 | link |
@Booka
2024-09-12
5 /10
Przeczytane Posiadam Literatura faktu

Reportaż Piotra Krysiaka, swego czasu odbił się sporym echem nie tylko ze względu na jego kontrowersyjny temat i jeszcze bardziej kontrowersyjny fakt, iż w dużej mierze dotyka świata celebrytów w Polsce. Drugim powodem jest głośny film w reżyserii Marii Sadowskiej pod tym samym tytułem, który powstał na podstawie tej książki.
"Dziewczyny z Dubaju" to wynik dziennikarskiego śledztwa Piotra Krysiaka, w którym obnaża on między innymi proceder seksu za pieniądze wśród luksusowych prostytutek, na luksusowych jachtach i statkach bogatych szejków z Arabii Saudyjskiej. Tak można w skrócie przedstawić o czym jest ten reportaż. Poznajemy tu sutenerki Joannę B., Karolinę Z. i Emilię P., które swego czasu trudniły się pozyskiwaniem nowych dziewczyn. Nie tylko dla arabskich szejków, ale też dla polskich celebrytów, artystów, biznesmenów... Poza tematem seksu z arabskimi szejkami, Autor pod koniec książki skupia się między innymi na tym kimś są klienci sutenerek.

Piotr Krysiak w swoim reportażu opisując świat luksusowych prostytutek i ich burdelmenadżerek [jak je tu nazywa], używa prostego języka, często przytaczając dosłowne cytaty z przesłuchań tych kobiet w prokuraturze oraz cytuje SMS-y i e-maile zachowując oryginalną pisownię. Niekiedy nie są więc one pozbawione wulgaryzmów, co może nie spodobać się tym czytelnikom, którzy nie lubią tego w książkach.

Reportaż ten nie jest może literaturą najwyższych lotów, ale porusza waż...

× 5 | link |
@Iwona_Nocon
2022-07-21
4 /10
Przeczytane

Po tym jak dwa lata temu przeczytałam reportaż Piotra Krysiaka Diler gwiazd, stwierdziłam, że definitywnie odpuszczę sobie jego reportaże, bo poza chwytliwym tematem niczego więcej tam nie znajdę. Ale jakiś czas temu obejrzałam film Dziewczyny z Dubaju i pomyślałam, że jednak fajnie byłoby skonfrontować ekranizację z papierową wersją. Książka w dużej mierze składa się z przekopiowanych rozmów na komunikatorze, wymian e-mailowych, które zdają egzamin w prokuraturze, ale dla czytelnika to niepotrzebny zapychacz, nic nie wnoszący do sprawy. Tak jak przy Dilerze gwiazd, towarzyszy mi poczucie braku wykonania rzetelnej roboty. Dojście do akt to dopiero połowa roboty. Publikację poniekąd ratują wywiady z bohaterkami afery. Tylko szkoda, że te rozmowy przypominają spotkania przy kawie i rozmowę o pogodzie, a nie o jednej z większej afer w show-biznesie. Jeżeli o mnie chodzi, nie jestem w stanie dojść do tego, kim są bohaterki reportażu. Wybiorcze cechy określające daną panią niczego mi nie mówią. Dopóki nikt nie zacznie rzucać nazwiskami, będę żyła w głębokiej niewiedzy. Ode mnie 4/10

× 3 | link |
@Ewelina229
2019-11-08
6 /10
Przeczytane Posiadam

Seks - Narkotyki - Kasa...
Piosenkarki - aktorki - telewizyjne twarze - CELEBRYTKI
Książka oparta na zeznaniach prostytutek, sutenerek, klientów, rozmów na komunikatorach i nagraniach... Jedno wielkie ( przepraszam za dosadne określenie) - kurestwo.
Nie mnie oceniać czy ktoś zarabia na życie tyłkiem czy ciężką uczciwą pracą, każdy ma swoje sumienie, swój szacunek dla siebie samego.. jak widać jedni go mają inni nie.
Prawdą jest, że ta afera to kropla wśród takiego zarobkowania, jest ich tysiące, tylko ta jedna się "wysypała", tak zwane "hosstesowanie" nie skończyło się i nie skończy, kwoty przewijające się w tym biznesie są kolosalne, ale interes się kręci więc jak widać na tę pracę jest nadal popyt ;) a dziewczyny jak latały do Emiratów Arabskich tak latają.
Oczywiście w trakcie czytanie poszperałam trochę w internecie i nie jest problemem odszukanie prostytutek występujących w książce. Czy nazywanie ich prostytutkami jest obraźliwe? Nie, nazywam rzeczy po imieniu, bo czy ekskluzywna czy ze zwykłego domu publicznego, prostytutka zawsze prostytutkom pozostanie.
Świetna książka, autor nie bał się absolutnie ostrego wulgarnego języka, dlatego wyszło tak dobrze.

Polecam serdecznie

× 2 | link |
@Szarym.okiem
2020-01-18
6 /10
Przeczytane Stoją na półce A_czarne

"Dziewczyny z Dubaju" to książka którą powinny przeczytać młode dziewczyny, które marzą o karierze modelki ale też i ich rodzice. Dla wielu może być szokująca i przerażająca ale w pewien sposób otwiera oczy na część środowiska modellingu. Bo generalizować oczywiście nie można. Nie wszędzie dziewczyny są wykorzystywane i traktowane tak jak opisał autor reportażu. 
 Co do samego języka, to fragmenty dialogów i korespondencji przytoczone w tekście czyta się ciężko. Jest to zabieg celowy, o czym zostajemy uprzedzeń i już na wstępie. Zapis rozmów jest oryginalny, żeby oddać atmosferę która towarzyszyła wydarzeniom. 
 
 Jak dla mnie 6/10. Do przeczytania raz i odłożenia na półkę. 

× 2 | link |
@Gosia
9 /10
Przeczytane
@polokokta
2019-11-18
4 /10
Przeczytane

Nie wiem czemu sięgnęłam po tę książkę. Chyba kierowała mną pusta ciekawość. Nazwisk dziewczyn co prawda tam nie było, ale po datach, miejscach i wydarzeniach nietrudno było odszukać w internecie bohaterki reportażu. Mam wrażenie, że w dużej mierze właśnie o to chodziło autorowi. Ujawnić i napiętnować. Przewijające się wulgarne i poniżające określenia oraz końcowe wnioski, że wyroki za sutenerstwo były zdecydowanie za niskie wyraźnie na to wskazują. Czerpanie zysków z cudzego nierządu jest karalne, ale... nikt nikogo do nierządu nie zmuszał, nie bił, nie gwałcił. Dorosłe dziewczyny same szukały takiej okazji do zarobku. Moralnie może i naganne jednak cały świat wokół jest taki (a nawet gorszy). Pijani kierowcy, patologiczne rodziny, kieszonkowcy, domowi sadyści i damscy bokserzy, dilerzy zioła, uliczni rozrabiacze, w większości to wyroki w zawieszeniu. Zresztą kto nigdy nie zgrzeszył niech pierwszy rzuci kamieniem. Jestem bardzo ciekawa czy mając "warunki" i możliwości wszyscy (szczególnie ci zbulwersowani w sieci) wybraliby pracę "na kasie" za najniższą krajową zamiast miesiąca w luksusach z możliwością seksu z księciem? Wyjazdy na saksy, delegacje, wczasy czy do sanatorium pełne są romansów i seksu. A że za darmo...
Zabrakło mi w tej książce zrozumienia, postawienia się na ich miejscu. Pokazania miejsc z których trafiły do wielkiego świata by za chwilę znowu wrócić do szarej, biednej rzeczywistości. Pazerne?? Porównując do bohaterów z czołówek gazet one ani nie krad...

× 1 | link |
@klaudia.nogajczyk
2020-03-15
6 /10
Przeczytane Biblioteczne Łupy

Prostytucja - to podobno najstarszy zawód świata. Pisano o kochanicach królów, kurtyzanach, gejszach, temat intymności, uprawiania miłości za pieniądze, znany był już od początku świata, od "Sodomy i Gomory" po dzisiejsze pięknie brzmiące "Damy do towarzystwa". Sama możliwość pojawienia się "Dziewczyn z Dubaju" na czytelniczym rynku "rozpaliła umysły" polskiej gawiedzi, do której przyznaję się należę i ja.

Tak to już jest z osobowością człowieka, że chce wiedzieć o ludziach ze szklanego ekranu, najwięcej jak się da, najlepiej jak to są "brudy" okazuje się wtedy, że uwielbiana przez nas piosenkarka, czy aktorka jest zwykłą kobietą, i już mniej zazdrościmy jej pieniędzy, willi, czy dóbr materialnych. Zajrzałam do tej książki z czystej ciekawości czy rozpoznam kobiety o której pisze Piotr Krysiak, zaskoczyło mnie, że nie to było najważniejszym celem lektury, uświadomiłam sobie jak silną moc oddziaływania mają pieniądze, podkreślę niemałe pieniądze, bo kto w Polsce zarobi przez jeden dzień prawie 2 tysiące złotych? pojawiło się następne pytanie gdzie kończy się możliwość decydowania o swoim życiu, a zaczyna się miejsce na ocenianie ludzkich wyborów, a nawet otarcie się o przestępstwo.
Książka wg mnie godna jest polecenia.

× 1 | link |
@Ferante
2022-05-24
7 /10
Przeczytane

Przeczytana jeszcze przed majówką. Wspomnienie, bo niestety tulipany już przekwitły… Czekam teraz na letnie kwiaty.

A jak wrażenia po książce?
Po przeczytaniu z ciekawością obejrzałabym film. Dużo więcej dowiedziałam się na temat tego, co się tam wydarzyło.

Autor wielokrotnie przytacza historie i autentyczne rozmowy głównych bohaterek wyjazdów. Umilały one czas mężczyznom. Okazuje się, ze wiele kobiet z czerwonego dywanu odnalazło się doskonale w tego typu „wycieczkach”.

Sutenerki wypracowały sobie metody, które przyniosły im zarobki, kontakty i organizowały wszystko w sposób bardzo precyzyjny.

Autor nie we wszystkich przypadkach mówi o konkretnych nazwiskach, ale dość łatwo można domyślić się o kogo chodzi. Swego czasu była to dość głośna afera i ostatnio lekko odżyła po pojawieniu się filmu. Jaka jest prawda? O tym można trochę więcej przeczytać podczas relacji procesów sądowych.

Uwielbiam reportaże i ten również przeczytałam z ogromną ciekawością.

| link |
AG
@Castiel
2023-08-10
2 /10
Przeczytane

Przeczytana z ciekawości, po obejrzeniu filmu o tożsamym tytule, w nadziei na rozbudowanie pewnych wątków czy historii... Niestety, książka jest naprawdę nudna - większość to wprost przekopiowane wiadomości SMS, mailowe czy pochodzące z komunikatorów poszczególnych bohaterek lub ich klientów. Często miałam wrażenie, że kolejny raz czytam ten sam akapit, gdyż treść jest niesamowicie monotonna. Samego śledztwa i dochodzenia do informacji w sprawie jest moim zdaniem jak na lekarstwo. Poza tym, że treść dotyczy wielkiego skandalu w polskim show biznesie, nie znajdziemy tu niestety nic więcej.

| link |
@wybrednabooktok
2023-09-30
6 /10
Przeczytane

Moja dusza reportera musiała to przeczytać. Ogólnie za wiele do powiedzenia nie mam, poza tym że przyjemnie się to czytało. Zwięźle, konkretnie i na temat.

Bardzo podobało mi się to, że autor skupił się na faktach i nie próbował poddawać psychologicznej ocenie sutenerek ani prostytutek. W żaden sposób nie komentował ich zachowania, liczyły się tylko fakty. A chyba tym charakteryzuje się dobry reportaż.

| link |
@KsiazkowyLobuz
2022-04-24
5 /10
Przeczytane Literatura polska Reportaż

Książka bardzo nudna. Praktycznie każdy rozdział opowiada o tym samym.
Przeczytałam raz i więcej nie zamierzam.

| link |
@marzena.matera
2024-07-17
3 /10
Przeczytane
@Marzenn
2024-07-05
2 /10
Przeczytane
@monikab2
2024-01-26
6 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Dziewczyny z Dubaju. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat