Cytaty z książki "Dziwne Losy Jane Eyre"

Dodaj nowy cytat
Ale czyż istnieje coś bardziej upartego niż młodość? Bardziej ślepego, niż niedoświadczenie?
A jakiego rodzaju historie lubisz, kochaneczko, najbardziej? Och, nie mam wielkiego wyboru! Ogólnie mówiąc, tematem każdej jest to samo: zaloty. Każda również kończy się taką samą katastrofą, znaną szerzej pod nazwą małżeństwa.
Choć przepaść dzieli nasze klasy społeczne i pozycję finansową, w mojej głowie i w sercu, we krwi i w każdym nerwie jest coś, co czyni mnie jego bratnią duszą.
Szaleństwem jest, jeśli kobieta pozwoli, aby w jej sercu zagościła miłość która, jeśli nie zostaje odwzajemniona i nikt się o niej nie dowie, zniszczy życie, które ją zrodziło, a jeśli zostanie odkryta i odwzajemniona, to musi jak błędy ognik zaprowadzić ją na samotne bagna, skąd nie ma powrotu.
Wyrzuty sumienia to trucizna niszcząca nasze życie
Większość wolnych ludzi zgodziłaby się na wszystko, byle dobrze im za to zapłacić.
Człowiek mówiąc, ze nie zniesie czegoś, co jest jego obowiązkiem, daje świadectwo własnej głupoty i słabości.
Życie jest zbyt krótkie, by warto było je spędzać na pielęgnowaniu uraz i rozpamiętywaniu złych rzeczy, które nam się przydarzyły.
<nav class="pagy-bootstrap-nav pagination" role="navigation" aria-label="pager"><ul class="pagination"><li class="page-item prev disabled"><a href="#" class="page-link">&laquo;</a></li><li class="page-item active"><a href="/ksiazka/dziwne-losy-jane-eyre-888224/cytaty?strona=1" class="page-link" >1</a></li><li class="page-item"><a href="/ksiazka/dziwne-losy-jane-eyre-888224/cytaty?strona=2" class="page-link" rel="next" >2</a></li><li class="page-item"><a href="/ksiazka/dziwne-losy-jane-eyre-888224/cytaty?strona=3" class="page-link" >3</a></li><li class="page-item next"><a href="/ksiazka/dziwne-losy-jane-eyre-888224/cytaty?strona=2" class="page-link" rel="next" aria-label="next">&raquo;</a></li></ul></nav>
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl