Dzwon we mgle

Gertrude Atherton
Dzwon we mgle
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pisarze są o wiele bliżsi spowitych mgłą tajemnicy prawd... Tylko tym, którzy z rozmachem rozwijają skrzydła wyobraźni, udaje się czasami musnąć skraj odległego, niewidzialnego świata...

To słowa z tytułowej noweli gotyckiej. I jeszcze poprzedzająca je dedykacja: "Dla mojego Mistrza, Henry'ego Jamesa". Bo amerykańska pisarka Gertrude Atherton (1857-1948) wysoko ceniła twórczość Jamesa, szczególnie tę z wątkami nadnaturalnymi.
Sama napisała takich historii niewiele, są jednak na tyle znaczące dla gatunku, że do dziś wydawcy umieszczają je w antologiach. A "Syrenę mgłową" wykorzystał w filmowej serii "Alfred Hitchcock przedstawia" sam mistrz suspensu.
Bo też gotyckie pisarstwo Gertrude Atherton to nie tylko klasyczna groza z duchami w tle, ale i groza sytuacji, w jakich postawiła swych bohaterów, na pozór tak zwyczajnych...
Tworzyła w czasie, kiedy światem literatury rządzili Henry James, Edith Wharton czy Ambrose Bierce - by pozostać przy twórcach literatury grozy - i godnie im dotrzymywała kroku, o czym przekonuje sześć tych misternych historii.
Tytuł oryginalny: The Bell in the Fog
Data wydania: 2020-11-13
ISBN: 978-83-7470-399-4, 9788374703994
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Seria: Biblioteka Grozy
Stron: 104
dodana przez: Beata_

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Dzwon we mgle? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dzwon we mgle. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl