Ech, żywocie...

Cezary Maciej Dąbrowski
Książka Ech, żywocie...
Książka Ech, żywocie...
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jeśli poezja, mając za nic wszelkie konwenanse, odrzuca mody, trendy, szkoły, ostentacyjnie pomija dorobek epok całych, a nawiązuje wprost do tego, co zostało napisane przed wiekami (i przetrwało!), to albo mamy do czynienia z przemyślaną, „naturszczykową” kreacją, albo z prawdziwą sztuką. Jeżeli wiersze te odwołują się do najprostszych emocji i uczuć, to albo ich celem jest „niewyrobiony” czytelnik, albo w szczerości swojej i spontaniczności przekraczają wszystkie granice. Jeśli autor tych utworów odnajduje najczystszą poezję w przejawach życia zgoła nie poetyckich, to jest artystą z Bożej Łaski. I tutaj już nie ma żadnego albo-albo.Cezary Maciej Dąbrowski jest takim artystą.Krzysztof Masłoń „64 wiersze tworzą drugi tomik poetycki autora, który z impetem tsunami wtargnął przed rokiem w krajowe piśmiennictwo. Zróżnicowane tematycznie i formalnie potwierdzają nieprzeciętny zmysł rymotwórczy autora…”Tomasz Zbigniew Zapert („Magazyn Literacki KSIŻKI” 7/2015) „Czytelnik jego utworów może poczuć się obezwładniony poważnym, deklaratywnym podejściem poety do zagadnień współczesnego świata – dalekim jednak od języka publicystyki. (…) W twórczości Dąbrowskiego muzyka i poezja przeplatają się w sposób, rzec można, oczywisty. Jednak nie sama forma decyduje o wartości jego utworów. Ważny jest kontekst, w którym najzupełniej osobiste przeżycia autora zyskują szerszy wymiar ogólnej refleksji nad fenomenem przemijania.” Janusz R. Kowalczyk („Culture.pl” 9/2015)
ISBN: 978-83-85571-83-4, 9788385571834
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Agawa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ech, żywocie... aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Ech, żywocie...”- Cezary Maciej Dąbrowski

Książka Dalej
Dalej Cezary Maciej Dąbrowski
Pełna refleksyjności, metaforyczna podróż z utworami pióra C...
Książka Wierszem i Prozą
Wierszem i Prozą Cezary Maciej Dąbrowski
„Poezja to taki łańcuch, łańcuszek, idealnie dopasowany, z m...

Cytaty z książki

O nie! Książka Ech, żywocie.... czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe