Edukacja dzieci i młodzieży w polskich rodzinach ziemiańskich na Wołyniu, Podolu i Ukrainie w II połowie XIX wieku

Tadeusz Epsztein
Edukacja dzieci i młodzieży w polskich rodzinach ziemiańskich na Wołyniu, Podolu i Ukrainie w II połowie XIX wieku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Po upadku Powstania Styczniowego władze carskie wprowadziły system represji mający na celu wynarodowienie i eliminację gospodarczą, polityczną i kulturalną mniejszości polskiej na dawnych terenach Rzeczypospolitej. Odpowiedzią Polaków był szereg inicjatyw edukacyjnych dla młodzieży polskiej, opisanych w niniejszej książce.
Data wydania: 1998
ISBN: 978-83-7181-032-9, 9788371810329
Wydawnictwo: DiG
Stron: 235

Autor

Tadeusz Epsztein Tadeusz Epsztein
Urodzony 21 maja 1959 roku w Polsce (Warszawa)
Tadeusz Jan Epsztein – polski historyk, specjalista w dziedzinie archiwistyki. Zajmuje się badaniem dziejów ziemiaństwa polskiego, a także pełni funkcję kierownika projektu badawczego nad edycją Archiwum Ringelbluma. Pracownik Instytutu Historii Pol...

Pozostałe książki:

Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy, Tom 17. Prasa getta warszawskiego Edukacja dzieci i młodzieży w polskich rodzinach ziemiańskich na Wołyniu, Podolu i Ukrainie w II połowie XIX wieku Polska własność ziemska na Ukrainie w 1890 roku Z piórem i paletą
Wszystkie książki Tadeusz Epsztein

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Edukacja dzieci i młodzieży w polskich rodzinach ziemiańskich na Wołyniu, Podolu i Ukrainie w II połowie XIX wieku? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Edukacja dzieci i młodzieży w polskich rodzinach ziemiańskich na Wołyniu, Podolu i Ukrainie w II połowie XIX wieku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl