Egzaminy bez spiny

Elżbieta Zubrzycka
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Egzaminy bez spiny
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Skąd się bierze niechęć do nauki i stres egzaminacyjny? Przede wszystkim ze sposobu „motywowania”, polegającego na obarczaniu młodzieży lękami rodziców i nauczycieli: „będziesz rowy kopać”, „przyniesiesz wstyd rodzinie”, „zniszczysz sobie przyszłość”. Drugim powodem jest brak wiary uczniów we własne możliwości. Prezentują oni zwykle typ inteligencji niedoceniany i niepotrzebny w szkole, za to niezbędny w późniejszym życiu zawodowym. Dlatego gwiazdy klasowe pracują często u trójkowiczów.

Książka pomaga uczniom rozpoznać własną indywidualność, znaleźć odpowiedni styl nauki, powody, by się zaangażować i buduje w młodym człowieku zaufanie do siebie. Zmienia nastawienie do powtórek, uczy odnajdować w nich przyjemność. Instruuje także, jak pod lękami wyrażanymi przez rodziców i nauczycieli rozpoznać prawdziwe, wspierające intencje. W rozdziale adresowanym do dorosłych zachęca, by przekazywali młodzieży to, w co wierzą i na co mają nadzieję, a nie to, czego się boją.

Książka jest rodzajem psychologicznego poradnika motywującego na całe życie.

Data wydania: 2018-11-25
ISBN: 978-83-64565-26-7, 9788364565267
Wydawnictwo: GWP
Kategoria: Psychologia
Stron: 136
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Egzaminy bez spiny aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@autodydaktyczna
2021-05-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Jest to kompendium podstawowych zasad efektywnej nauki, zawierające przegląd różnych technik i metod, jak i konkretnych rad praktycznych wspierających proces uczenia się. Autorka w dużym skrócie opowiada (m.in.) o: sposobach efektywnej i produktywnej nauki; tym, jak funkcjonuje na ogół nasz mózg podczas uczenia się; egzaminie maturalnym; pamięci, procesach poznawczych i wartości (i ważności) świata emocjonalnego; pozytywnym myśleniu i odpowiednim nastawieniu do nauki; korelacji ciała i umysłu; sensie i sednie motywacji wewnętrznej oraz zewnętrznej... Więcej informacji u mnie na Instagramie ;)

{}× 2 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Egzaminy bez spiny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl