Ekobiografia Krakowa

"Praca zbiorowa"
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Ekobiografia Krakowa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Ekobiografia Krakowa to biografia wszystkich jego mieszkańców

Kraków. Miasto o bogatej i fascynującej historii. Znakomicie udokumentowanej i dogłębnie przebadanej. Zdawać by się mogło, że wiemy już o nim wszystko. Jednak czy mamy świadomość tego, jak wielki wpływ na historię miasta miało jego środowisko naturalne? Czy rozumiemy, że utrzymywanie tak ważnego ośrodka miejskiego w tym konkretnym miejscu było wyzwaniem nie tylko dziś, ale w każdej epoce?

Wybitni krakowscy badacze po raz pierwszy w Polsce opowiadają historię swojego miasta przez pryzmat jego środowiska. Pokazują wyjątkowy związek Krakowa ze światem przyrody. Zajmują się problemami miasta, które wytwarza i bezustanne gromadzi zanieczyszczenia.

Współczesne problemy ekologiczne Krakowa mają wielowiekowy rodowód. Jedynie spoglądając w przeszłość możemy zrozumieć powagę sytuacji i podjąć odpowiednie działania. Tylko dzięki temu może udać nam się sprostać wyzwaniom z którymi nie poradziły sobie poprzednie pokolenia. Dziś smog jest nieodłącznym elementem krakowskiego krajobrazu. Jednak czy musi być nim nadal?

Data wydania: 2018-01-02
ISBN: 978-83-240-5489-3, 9788324054893
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Stron: 352
dodana przez: KazikLec

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Gołąb w smogu to tylko przystawka

{} WYBÓR REDAKCJI
15.04.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Historia uprawiana po polsku to przede wszystkim bitwy, powstania i German u bram. Raczej mało kto idzie na studia historyczne z myślą „och, nie mogę się doczekać moich pionierskich badań o rodzajach drzew owocowych w osiemnastowiecznych sadach warszawskich albo ptactwie zamieszkującym brzeg Wisły we wczesnym średniowieczu!”. Sami przyznacie, że t... {} Recenzja książki Ekobiografia Krakowa

@KazikLec@KazikLec {}× 4

Moja opinia o książce

Opinie

@KazikLec
2020-04-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ekobiografia Krakowa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl