Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu

Jocko Willink, Leif Babin
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Ar-Ramadi, stracone miasto, piekło na ziemi. Jednostka specjalna komandosów SEALs pod wodzą Jocko Willinka i Leifa Babina stanęła przed misją zabezpieczenia jednego z najgroźniejszych rejonów świata. Dokonali niemożliwego, a ich historia pokazuje, że przywództwo jest najważniejszym czynnikiem decydującym o sukcesie lub porażce zespołu.

Wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę, Jocko Willink i Leif Babin szkolili kolejne pokolenia dowódców. Później założyli firmę doradczą, która naucza menedżerów wszystkich szczebli i kierowników grup projektowych.

Ekstremalne przywództwo pokazuje, w jaki sposób wykorzystać w dowolnym zespole, rodzinie czy organizacji sposób myślenia i reguły umożliwiające oddziałom SEALs realizację najtrudniejszych misji. Rewolucjonizuje zarządzanie w biznesie i wzywa liderów do osiągania najwyższego celu: przewodzenia i wygrywania.

Każda zasada ekstremalnego przywództwa została w książce zilustrowana relacją z pola walki w Ar-Ramadi, walki, która była przepełniona ponadludzkim heroizmem, tragicznymi stratami oraz okupionymi krwią i potem zwycięstwami, a także znakomitym i przede wszystkim autentycznym biznesowym przykładem.
Tytuł oryginalny: Extreme Ownership: How U.S. Navy SEALs Lead and Win
Data wydania: 2020-05-29
ISBN: 978-83-8210-026-6, 9788382100266
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Kategorie: Literatura faktu, Biznes
Stron: 336
dodana przez: MichalL
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Jocko Willink Jocko Willink
Urodzony 8 września 1971 roku w USA (Torrington, Connecticut)
John Gretton „Jocko” Willink to amerykański emerytowany oficer marynarki wojennej, który służył w Navy SEALs. Jest także podcasterem i autorem.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ekstremalne przywództwo

{} WYBÓR REDAKCJI
19.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Na pierwszy rzut oka to miała być kolejna książka o oddziałach Sił operacji Specjalnych Marynarki USA. To miała być książka o ich elitarnych taktykach, a co za tym idzie, również szkoleniach, wykonywanych zadaniach i przede wszystkim jej operatorach, którzy dumnie mogą nosić odznakę zwaną jako Trójząb SEALsów. Przy takich przesłankach więcej nie p... {} Recenzja książki Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu

@MichalL@MichalL {}× 8

Moja opinia o książce

Opinie

@Vernau
2021-12-13
Przeczytane Psychologia i rozwój osobisty

Navy SEALs to siły specjalne amerykańskiej marynarki. Zajmują się zagraniczną obroną wewnętrzną, działaniami bezpośrednimi, walką z terroryzmem, zwiadem specjalnym.

Dwóch byłych oficerów marynarki wojennej Jocko Willink i Leif Babin jest autorami książki „Ekstremalne przywództwo”, w której przekonują nas, że taktyki stosowane w działaniach Navy SEALs można przełożyć na prowadzenie biznesu.

Każdy rozdział książki opisuje jakąś akcję prowadzoną przez ich oddział w Iraku, a potem autorzy przekładają to na działania firmy.

Książka na pewno będzie interesująca dla osób lubiących czytać o akcjach specjalnych wojsk amerykańskich, natomiast dla czytelników interesujących się zarządzaniem, porady autorów na temat ustalania priorytetów, współpracy, czy cech lidera nie będą odkrywcze.

{}× 17 | link |
@bigbookheart
2021-11-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@MichalL
2020-09-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam 2020
EB
2020-08-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl