Emaus oraz inne spojrzenia do wnętrza Pisma

Zbigniew Mikołejko
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Emaus oraz inne spojrzenia do wnętrza Pisma
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"Pierwsza część książki dotyczy najbardziej tajemniczych scen z życia Jezusa: Emaus, rzezi niewiniątek, pojmania, przeklęcia drzewka figowego. Część druga to eseje o kobietach-ofiarach z najstarszego tekstu Biblii - Księgi Sędziów. Autor śledzi nieoczekiwane więzi Erosa z Thanatosem, gry i zabawy ze śmiercią, rytuału religijnego z polityką i wojną, świętości z przemocą, ofiary z katem, ciała z duchem. Nie interesuje go Bóg filozofów i teologów, Absolut, abstrakcyjne, oderwane pojęcia czy alegoria moralna, lecz ""Bóg żywy"", który miota ludźmi w piekle materii i ukazuje się im jako przemożna siła, tchnąca miłością i gniewem, fascynująca i straszna zarazem."
Data wydania: 1998
ISBN: 978-83-87316-26-6, 9788387316266
Wydawnictwo: Słowo/obraz terytoria

Autor

Zbigniew Mikołejko Zbigniew Mikołejko
Urodzony 24 lipca 1951 roku w Polsce (Lidzbark Warmiński)
Zbigniew Mikołejko – polski filozof religii, historyk religii, eseista, poeta, pedagog, profesor doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. W 1986 doktoryzował się w Instytucie Filozofii i ...

Pozostałe książki:

We władzy wisielca, t. 2: Ciemne moce, okrutne liturgie Między zbawieniem a Smoleńskiem Jak błądzić skutecznie Każdemu jego śmietnik. Szkice o śmieciach i śmietniskach Gorzkie żale
Wszystkie książki Zbigniew Mikołejko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Emaus oraz inne spojrzenia do wnętrza Pisma aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Zorg
2022-08-14
1 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Emaus oraz inne spojrzenia do wnętrza Pisma. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl