Etapy zmiany w terapii uzależnień. Wybór i planowanie interwencji

Dennis M. Donovan, Gerard J. Connors, Carlo C. DiClemente, Mary Marden Velasquez
Książka Etapy zmiany w terapii uzależnień. Wybór i planowanie interwencji
Książka Etapy zmiany w terapii uzależnień. Wybór i planowanie interwencji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autorzy pokazują, jak wykorzystać ogólną wiedzę na temat zmiany zachowań – zwłaszcza model etapów zmiany − aby skutecznie leczyć zaburzenia związane z nadużywaniem substancji psychoaktywnych. Książka zawiera cenne dla klinicystów informacje dotyczące oceny klientów, zwiększania ich motywacji i zaangażowania oraz strategii terapeutycznych, które przynoszą najlepsze rezultaty na różnych etapach wychodzenia z nałogu. Uczy, jak pracować z pojedynczymi osobami, grupami osób, parami i rodzinami oraz jak leczyć uzależnionych o szczególnych wymaganiach – osoby popełniające przestępstwa pod wpływem substancji psychoaktywnych oraz kobiety nadużywające alkoholu i narkotyków. Praca ta, oparta na najnowszych teoriach i badaniach naukowych, powinna się stać lekturą obowiązkową wszystkich specjalistów zajmujących się leczeniem uzależnień, w tym psychologów klinicznych, pracowników socjalnych, pielęgniarzy i pielęgniarek z oddziałów psychiatrycznych, terapeutów i psychiatrów. Może też być doskonałym materiałem pomocniczym dla wykładowców prowadzących zajęcia na temat nadużywania substancji psychoaktywnych oraz sposobów leczenia uzależnień w ramach studiów i szkoleń podyplomowych. „Od ponad dziesięciu lat model etapów zmian wpływa na sposób postrzegania, opracowywania i przeprowadzania terapii uzależnień. Książka odzwierciedla nieustanny rozwój tego modelu i jego coraz powszechniejsze zastosowanie w praktyce klinicznej”. Dr Arnold M. Washton, dyrektor wykonawczy Recovery Options, New York City i Princetown, New Jersey „To wyjątkowe opracowanie autorstwa wybitnych specjalistów z dziedziny uzależnień. Przedstawiono w niej podstawowe zagadnienia dotyczące procesu zmiany oraz sposób, w jaki mogą być one wykorzystane w terapii. Książka została przystępnie napisana i opatrzona ciekawymi przykładami z praktyki klinicznej”. Dr Marc Galanter, Dyrektor Wydziału Uzależnień od Alkoholu i Narkotyków, New York University School of Medicine TOM ZAWIERA Tło i przegląd zagadnień Etapy zmian Metody oceny Planowanie terapii Terapia indywidualna Terapia grupowa Terapia par i zaangażowanie rodziny w proces leczenia Grupy osób o specjalnych potrzebach: terapia kobiet i osób popełniających prze-stępstwa drogowe pod wpływem substancji psychoaktywnych Nawroty Interwencje w środowiskach sprzyjających leczeniu Uwagi końcowe i wskazówki dotyczące kierunków rozwoju  
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-233-3902-1, 9788323339021
Wydawnictwo: Psychiatria i psychoterapia
Seria: Psychiatria i psychoterapia
Stron: 424
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Etapy zmiany w terapii uzależnień. Wybór i planowanie interwencji? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Etapy zmiany w terapii uzależnień. Wybór i planowanie interwencji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}