Ethos rycerski w dawnej i współczesnej wojnie

Leszek Zakrzewski, Leszek Stanisław Zakrzewski
Ethos rycerski w dawnej i współczesnej wojnie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niekwestionowaną wartością książki Leszka S. Zakrzewskiego jest rozszerzenie zakresu badań zapoczątkowanych przez Marię Ossowską przez uwzględnienie wojen końca XX wieku (m.in.. Interwencji NATO w Kosowie) oraz zjawisk spoza kultury europejskiej (postępowanie Japończyków podczas drugiej wojny światowej oraz terroryzm islamski). Praca jest napisana z doskonałą znajomością omawianych kultur, dzięki czemu należy do wyjątkowych publikacji w języku polskim dobrze wyjaśniających na przykład pojęcie dzihadu w islamie. Na podkreślenie zasługuje wrażliwość moralna autora nieustępująca tej, jaką demonstrowała Ossowska. Książka ta może być traktowana jako ważny głos moralisty wypowiadającego się o sprawach, które nabrały szczególnego znaczenia od rozpoczęcia wojny z terroryzmem. Przede wszystkim jednak jest ona cennym źródłem wiedzy o ethosie rycerskim w innych kulturach, wprowadzeniem i zachętą do dialogu z kulturami Dalekiego Wschodu i islamu, coraz bardziej otwarcie przeciwstawiających się cywilizacji Zachodu. Prof. Stanisław Zapaśnik
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-88542-99-2, 9788388542992
Wydawnictwo: TRIO
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Ethos rycerski w dawnej i współczesnej wojnie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ethos rycerski w dawnej i współczesnej wojnie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl