Europa i świat w epoce oświeconego absolutyzmu

Jan Baszkiewicz, Władysław Andrzej Serczyk, Tadeusz Cegielski, Jerzy Hauziński ...
Książka Europa i świat w epoce oświeconego absolutyzmu
Książka Europa i świat w epoce oświeconego absolutyzmu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zbiór studiów poświęconych dziejom powszechnym XVIII wieku pod redakcją Jacka Staszewskiego. SPIS TREŚCI Jacek Staszewski, Przedmowa 5 Jan Białostocki, Wielość i jedność baroku 9 Dobrochna Ratajczak, Teatr i dramat europejski w XVIII wieku 32 Stanisław Zapaśnik, Przeciwnicy absolutyzmu. Wolter 88 Jerzy Wojtowicz, Wolnomularstwo europejskie w epoce oświecenia 134 Jerzy Hauziński, Absolutyzm orientalny 167 Teresa Gilas, Hiszpania i jej amerykańskie posiadłości w XVIII wieku 227 Tadeusz Cegielski, Absolutyzm w Prusach i Austrii 270 Władysław A. Serczyk, Absolutyzm w Rosji 326 Jan Baszkiewicz, Absolutyzm francuski 1715-1789 Jacek Staszewski, Absolutyzm - spór o zakres i treść terminu  
Data wydania: 1991
ISBN: 83-214-0791-9, 8321407919
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Wiedza Powszechna
Seria: Konfrontacje Historyczne
Kategoria: Historia
Stron: 447
dodana przez: kazal_ka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Europa i świat w epoce oświeconego absolutyzmu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Europa i świat w epoce oświeconego absolutyzmu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}