Europejczyk w podróży. Odmienność i tożsamość jako kategorie opisu świata w reportażowej twórczości Ryszarda Kapuścińskiego

Agnieszka Kamińska
Książka Europejczyk w podróży. Odmienność i tożsamość jako kategorie opisu świata w reportażowej twórczości Ryszarda Kapuścińskiego
Książka Europejczyk w podróży. Odmienność i tożsamość jako kategorie opisu świata w reportażowej twórczości Ryszarda Kapuścińskiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Twórczość reportażowa Ryszarda Kapuścińskiego to nadal istotny element kształcenia młodych dziennikarzy w Polsce. Trudno sobie wyobrazić absolwenta kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, zwłaszcza na specjalizacji prasowej, bez znajomości chociażby klasycznego „Cesarza” (1978), reporterskiego zbioru „Busz po polsku” (1962) czy też warsztatowej broszury „To nie jest zawód dla cyników” - a szczególnie zawartego w nim eseju „Pięć zmysłów dziennikarza” (2013). Analizując polskie sylabusy na kierunkach dziennikarstwo i komunikacja społeczna można stwierdzić, że Kapuściński nadal jest obecny. Obserwując dziennikarstwo w Polsce - coraz bardziej potrzebny. Jako punkt odniesienia dla medialnej współczesności. Z tym większą radością trzeba odnotować propozycję nowej książki p. dr Agnieszki Kamińskiej (...). Dotyczy istotnych dla Kapuścińskiego kategorii innego i obcego w konfrontacji z własną tożsamością. Dopiero to spotkanie, wyjście ze swojej krainy, często poprzez podróż, umożliwia poznanie kim się jest, jaka jest nasza kultura. Dobrze, że ten szczególny i ważny dla niego samego aspekt twórczości Kapuścińskiego stał się przedmiotem odrębnej monografii, zwłaszcza europejski kontekst tego spotkania z innością. (Z Recenzji wydawniczej dr hab. Piotra Drzewieckiego, prof. UKSW (Warszawa))  
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-7657-230-7, 9788376572307
Wydawnictwo: Prymat Mariusz Śliwowski
Cykl: Przełomy/Pogranicza, tom 32
Seria: Przełomy/Pogranicza. Studia Literackie
Kategoria: Językoznawstwo
Stron: 470
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Europejczyk w podróży. Odmienność i tożsamość jako kategorie opisu świata w reportażowej twórczości Ryszarda Kapuścińskiego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Europejczyk w podróży. Odmienność i tożsamość jako kategorie opisu świata w reportażowej twórczości Ryszarda Kapuścińskiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}