Europejskie prawo umów konsumenckich

Ewa Łętowska
Europejskie prawo umów konsumenckich
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka zawiera omówienie konsumenckiego prawa umów ukształtowanego w prawie wspólnot europejskich (a także prawa właściwego i jurysdykcji, rozstrzygania sporów konsumenckich oraz informację o implementacji poszczególnych dyrektyw w państwach UE).<BR> Szczegółowo wyjaśnia zagadnienia takie jak:<BR> <BR> * zakres ochrony konsumenta,<BR> * cechy specyficzne konsumenckiego prawa umów,<BR> * pojęcie konsumenta,<BR> * zakres bezpieczeństwa towarów i usług i odpowiedzialności za produkt niebezpieczny,<BR> * prawo do informacji,<BR> * umowy zawierane na odległość oraz wiele innych.<BR> <BR> <BR> Recenzja:<BR> <BR> Prof. dr hab. Ewa Łętowska, pracownik Instytutu Nauk Prawnych PAN, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, wybitna międzynarodowa ekspertka w dziedzinie ochrony praw konsumenta oraz pierwszy polski Rzecznik Praw Obywatelskich, przedstawiła właśnie kompletne i kompetentne omówienie europejskiego prawa umów konsumenckich.<BR> Opracowanie jest kontynuacją wydanego po raz pierwszy w 1999 r.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7387-310-0, 9788373873100
Wydawnictwo: C.H.Beck

Autor

Ewa Łętowska Ewa Łętowska
Urodzona 22 marca 1940 roku w Polsce (Warszawa)
Ewa Anna Łętowska z domu Ołtarzewska – polska prawniczka, specjalistka w zakresie prawa cywilnego, konstytucyjnego, administracyjnego oraz praw człowieka, profesor nauk prawnych (1985). Od 1985 profesor w Instytucie Nauk Prawnych PAN; członkini Pols...

Pozostałe książki:

Jak urządzić Skrzatowisko Pismo. Magazyn opinii, nr 7 / lipiec 2018 Baba na świeczniku Przygoda z operą O operze i o prawie
Wszystkie książki Ewa Łętowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Europejskie prawo umów konsumenckich? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Europejskie prawo umów konsumenckich. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl