Ewa ze swych zgliszcz

Ananda Devi
Ewa ze swych zgliszcz
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Radykalnie szczera, a jednocześnie uwodząca poetyckością historia czworga nastoletnich Maurytyjczyków z blokowiska w stolicy kraju, szukających wyjścia z zaklętego kręgu lęku i przemocy: Ewa, dla której jedyną bronią i źródłem władzy jest jej własne ciało; jej przyjaciółka Savita, która jako jedyna darzy Ewę bezinteresowną miłością, snuje plany wyjazdu, ale nie chce odejść sama; Sadiq, utalentowany początkujący poeta, zapatrzony w twórczość Rimbauda i zakochany w Ewie; Clélio, zadziorny buntownik, wyczekujący bez nadziei, aż jego starszy brat sprowadzi go do Francji…

Ewa ze swych zgliszcz to wędrówka po najmroczniejszych zakątkach Mauritiusa, nieodwiedzanych przez beztroskich turystów z bogatego Zachodu i świadomie przemilczanych w podróżniczych przewodnikach. To także przenikliwy opis kształtowania się i dojrzewania osobowości na marginesach społeczeństwa.

Książka otrzymała prestiżową Nagrodę Pięciu Kontynentów Frankofonii (2006) – najważniejsze wyróżnienie dla utworu w języku francuskim autorstwa pisarza spoza Francji.

Data wydania: 2019-12-17
ISBN: 978-83-64134-33-3, 9788364134333
Wydawnictwo: w Podwórku
Stron: 192
dodana przez: Evita

Autor

Ananda Devi Ananda Devi
Urodzona 23 marca 1957 roku na Mauritiusie (Mauritus)
Urodziła się na Mauritiusie w rodzinie indo-maurytyjskiej (jej przodkowie pochodzą z Indii). Obroniła doktorat z antropologii na uniwersytecie londyńskim. Od 30 lat mieszka w Ferney-Voltaire we Francji. Jest autorką kilkudziesięciu napisanych po fra...

Pozostałe książki:

Zielone sari Smutny ambasador Indian Tango
Wszystkie książki Ananda Devi

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ewa ze swych zgliszcz aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ewa ze swych zgliszcz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl