Fascynująca błękitna planeta. Tropikalne lasy deszczowe - Oceany - Krainy polarne

Jane Parker
Fascynująca błękitna planeta. Tropikalne lasy deszczowe - Oceany - Krainy polarne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tropikalne lasy deszczowe zapoznają młodego czytelnika z problemami zagrożonego ekosystemu. Przyglądamy się, jak funkcjonuje las deszczowy, obserwujemy zamieszkujące go rośliny, zwierzęta i ludzi, próbujemy dostrzec grożące im niebezpieczeństwa. Oceany ukazują problemy jednego z najważniejszych i często ignorowanych ekosystemów. Podkreśla, jak ważne dla świata są oceany oraz zamieszkujące je rośliny i zwierzęta. Mówi o zagrożeniach, wobec których stoi ludzkość oraz mieszkańcy oceanów i przedstawia działalność na rzecz ratowania środowiska morskiego. Krainy polarne zapoznają młodego czytelnika z niegościnny i rejonami kuli ziemskiej; zastanawiamy się dlaczego tym obszarom grozi zagłada. Podanie tematów do dyskusji w części POROZMAWIAJMY zachęca czytelnika do rozważenia różnych kwestii. Rozdziały RATUJ ŚRODOWISKO pomagają rozwinąć u młodych ekologów poczucie, że są obywatelami świata.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7236-166-0, 9788372361660
Wydawnictwo: Philip Wilson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Fascynująca błękitna planeta. Tropikalne lasy deszczowe - Oceany - Krainy polarne aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Fascynująca błękitna planeta. Tropikalne lasy deszczowe - Oceany - Krainy polarne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe