Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić Twoje życie

Robert Maurer
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić Twoje życie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku

Pragniesz udoskonalić swoje życie, ale każda zmiana Cię paraliżuje? Nie masz siły ani czasu, by zadbać o polepszenie jakości własnych dni? Masz serce przepełnione marzeniami, lecz coś nie pozwala Ci w pełni ich zrealizować? Najwyższa pora poznać potęgę drobnych kroczków.

Idea jest prosta - należy tak zmylić wrodzone opory przed przyjmowaniem nowego sposobu zachowania, by już zawsze móc cieszyć się osiągniętym sukcesem, a jednocześnie nie wywoływać w swoim życiu emocjonalnej rewolucji. Bez względu na to, czy chcesz rzucić palenie, pozbyć się zbędnych kilogramów, zadbać o rozwój kompetencji, czy stworzyć udany związek - filozofia kaizen jest dla Ciebie. Ta mądrość rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni niweluje ukryty w każdym z nas lęk, szczególnie zaś chemiczną reakcję "walki lub ucieczki" (leżącą u podstaw strachu przed zmianą).

Autor nauczy Cię, jak:

samodzielnie korzystać z mechanizmów działania kaizen,
nastawić się wobec innowacji w taki sposób, by nie ulec strachowi,
uczynić swoje życie bardziej efektywnym, zarówno w domu, jak i w pracy,
polubić zmiany.
"To pozycja o wielkiej sile przekonywania, opisująca bardzo spokojny i zrównoważony sposób radzenia sobie z codziennymi problemami. Po jej przeczytaniu nie sposób nie pozwolić sobie na oddech ulgi."
dr Susan Jeffers,
autorka książki Feel the Fear and Do It Anyway
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-246-2231-3, 9788324622313
Wydawnictwo: Sensus
Stron: 164
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Robert Maurer Robert Maurer Dr Robert Maurer jest wykładowcą na Wydziale Medycyny UCLA, trenerem behawioralnym w uzdrowisku Canyon Ranch oraz szefem firmy doradczej Science of Excellence. Swoją unikalną metodę prezentuje także na kursach i szkoleniach z zakresu osiągania szczę...

Pozostałe książki:

Filozofia Kaizen. Małymi krokami ku doskonałości Pokonać strach. Jak zapanować nad emocjami i odzyskać kontrolę nad życiem
Wszystkie książki Robert Maurer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić Twoje życie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@zooba
2019-11-27
6 /10
Przeczytane

Książeczkę tę kupiłam w ramach noworocznych postanowień, a przeczytałam w ramach postanowień wrześniowych, że nie kupię następnej papierowej książki dopóki nie przeczytam wszystkich siedmiu, które leżą na stoliku nocnym. Padło więc na „Filozofię kaizen” czyli poradnik jak zrobić (schudnąć, zadbać, rzucić, zacząć...), żeby się nie narobić, wręcz żeby nie zauważyć, że trzeba było włożyć jakiś wysiłek. Coś dla mnie! Z rozmarzeniem patrzę na biegaczy, piękne kobiety, ludzi sukcesu, ale gdzie mi do nich?

Autor proponuje, żeby brać się za zmianę nawyków metodą jak najmniejszych kroków, absurdalnie małych typu wykonywanie ćwiczeń przez minutę dziennie, nitkowanie jednego zęba albo wyrzucanie jednego kęsa z porcji jedzenia. Oczywiście stara się wrzucić jakieś uzasadnienie naukowe, ale brzmiało ono dla mnie dość nieprzekonująco i pełniło raczej rolę zapełniacza miejsca. Można sobie te fragmenty darować.

Niemniej jednak dla ludzi pozbawionych stalowej woli, którzy nie raz odpuścili sobie dobre zmiany, metoda kaizen jest całkiem atrakcyjna. Nie powala na kolana, nie można się pochwalić swoimi osiągnięciami, ale chyba działa. To nie jest rzecz, która w spektakularny sposób odmieni wasze życie. Ja więcej chodzę, mniej piję kawy i kręcę hula-hopem – na początek wystarczy.

| link |
@Kornela
2020-10-02
9 /10
Przeczytane

Podobała mi się ta książka, jej prostota. Jestem zwolenniczką hasła "Wielka zmiana małymi krokami" Jeśli myślisz podobnie, nie lubisz szybkich i gwałtownych zmian na drodze rewolucji, wolisz zmianę na drodze ewolucji to z pewnością spodoba ci się ta książka.

| link |
@slawomir_gumieniak
2021-12-25
6 /10
Przeczytane Etap 3 od 06.12.21 do 28.02.22

Cytaty z książki

O nie! Książka Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić Twoje życie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl