Fotografia

Penelope Lively
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Fotografia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Glyn Peters, wykładowca historii pejzażu, szukając w starej szafie potrzebnego mu do pracy artykułu, natyka się na zdjęcie, które widzi pierwszy raz w życiu. W grupie sfotografowanych osób zauważa swą młodą, nieżyjącą już żonę, trzymającą za rękę jakiegoś mężczyznę. Kierując się zawodowym nawykiem, Glyn zaczyna szukać odpowiedzi na dręczące go pytanie. I oto obraz pięknej, żywiołowej kobiety, którą - był pewien - doskonale znał, zaczyna się nagle rozpływać jak we mgle i odsłaniać coraz bardziej niezwykłą tajemnicę. Z kart powieści wyłania się inna "fotografia", rysowana delikatnymi pociągnięciami pióra Lively, obraz kobiety znającej smak prawdziwego życia - kochającej i cierpiącej, przeżywającej chwile szczęścia i głębokiej tragedii - zupełnie nie znany jej najbliższej osobie, kochającemu ją, jak mu się wydawało, mężowi.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7301-596-8, 9788373015968
Wydawnictwo: Rebis
Seria: Jej Portret
Stron: 300
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Penelope Lively Penelope Lively
Urodzona w 1933 roku w Wielkiej Brytanii
Brytyjska pisarka, zdobywczyni Booker Prize w 1987 roku za Moon Tiger. Początkowo pisała książki dla dzieci. W Polsce wydano cztery jej powieści

Pozostałe książki:

Fala upału Droga do Lichfield Cleopatra's Sister Moon Tiger Family Album
Wszystkie książki Penelope Lively

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Fotografia nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Siostra_Kopciuszka
2020-07-21
7 /10
Przeczytane ☘️ Przeniesione z LC 📘 Jedynki

Ta książka jest o tym jak jedna zdawałoby się niepozorna i mało znacząca fotografia znaleziona przypadkiem na dnie jakiejś starej szafy , potrafi '' namieszać '' w życiu ludzi w jakichś sposób z nią związanych . Jest to sytuacja tym bardziej ciekawa , iż jedna z głównych postaci na tej fotografii już nie żyje . Można by rzec iż czasem wpływa się na życie innych nawet po swojej śmierci . Ale głównie , w moim odczuciu jest to opowieść o samotności . Samotności tej przez duże '' S '' . Kiedy Glyn Peters znajduje zdjęcie na którym jego żona czule trzyma za rękę męża swojej siostry jest kompletnie zdezorientowany . Nie rozumie o co chodzi i oczywiście podejrzewa żonę natychmiast o to że go zdradzała . Zaczyna szukać '' prawdy ''. Autorka bardzo się postarała aby ukazać czytelnikowi wszelkie relacje zachodzące pomiędzy osobami na fotografii i ich rodzinami . Relacje te uwidocznione są w różnych konfiguracjach , co w efekcie daje nam możliwość obejrzenia wszystkiego z różnych stron . Przyznaję że na początku ta książka bardzo mnie nużyła , ale że ja jak wiadomo nie poddaję się szybko , stwierdziłam że dam jej szansę i jeszcze trochę poczytam . To była dobra decyzja książka mnie '' wsysła '' jak mawia jedna z moich koleżanek :). Wpadłam w nią po uszy i nawet nie zauważyłam kiedy przeczytałam ostatnią stronę . Mimo nie specjalnie wysokich ocen , ja tę lekturę polecam , tym którzy lubią podpatrywać czyjeś skomplikowane międzyludzkie relacje .

× 3 | link |
@MgorzataM
2019-11-07
7 /10
Przeczytane N: Man Booker Prize A: Posiadam A: W języku language
@yokopoko
2011-07-19
5 /10
Przeczytane Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Fotografia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl