Francuski romans

Jennifer Robson
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Francuski romans
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Londyn, początek XX wieku. Lady Elizabeth Neville-Ashford jest zauroczona przystojnym lekarzem – przyjacielem jej brata, Robertem Fraserem. Niestety, mężczyzna nie pochodzi z arystokratycznej sfery, więc na drodze tego uczucia staje wierna konwenansom matka dziewczyny, która dla ukochanej córki widzi zupełnie inną przyszłość. W celu pokrzyżowania planów córce sprytnie manipuluje informacjami, przechwytuje listy między kochankami. Wybucha wojna, która okazuje się dla Lilly zbawienna. Nie mogąc wytrzymać presji rodziny, wyprowadza się z domu. Podejmuje się nie lada zadania, ekscytującego, ale zarazem bardzo niebezpiecznego. Zostaje kierowcą karetki w Pomocniczym Korpusie Wojskowym Kobiet. Wysłana do szpitala polowego we Francji Lilly ponownie spotyka ukochanego Robbiego. Czy ich miłość będzie w stanie przetrwać w obliczu różnic klasowych i Wielkiej Wojny? Francuski romans to niezwykle przejmująca powieść, romantyczna i prawdziwa zarazem, pokazująca kontrasty – z jednej strony eleganckie brytyjskie posiadłości, z drugiej cierpienie i grozę związane z wojną. Wielbiciele serialu Downton Abbey z pewnością nie będą zawiedzeni.
Tytuł oryginalny: Somewhere in France
Data wydania: 2014-08-11
ISBN: 978-83-7705-605-9, 9788377056059
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
Stron: 356

Autor

Jennifer Robson Jennifer Robson
Urodzona 5 stycznia 1970 roku w Kanadzie (Peterborough)

Pozostałe książki:

Suknia. Opowieść o królewskim ślubie
Wszystkie książki Jennifer Robson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Francuski romans? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@katala
2019-11-18
7 /10
Przeczytane Historycznie 2017

Diabli, przeczytałam tak dawno, że pewnie większość mniej lub bardziej mądrych wrażeń i spostrzeżeń uleciała mi z głowy, ale bez własnego komputera jak bez ręki.
Ale pamiętam zdecydowanie dwie rzeczy.
Po pierwsze, kto i z jakiego powodu wpadł na pomysł takiego tytułu? Przyznaję, że dla mnie to wielka zagadka. Poszukujący tego wielkiego „romansu” odejdą z kwaśna miną, a ci, którzy chętnie przeczytaliby calkiem zgrabną książkę książkę o kobietach podczas I wojny światowej, mogą nawet po nią nie sięgnąć. A to już byłaby szkoda. Ponieważ…
Po drugie, bardzo się cieszę, że miałam okazję przeczytać tę książkę. Nie znam, nie czytałam, nie obiły mi się o uszy, oczy czy inne narządy, książki o podobnej tematyce. A nie powiem, jako, że informacji o I Wojnie Światowej zawsze traktowałam po macoszemu, te, które znalazłam tutaj bardzo mnie zaciekawiły.
Jak wspomniałam, to nie romans, a już na pewno nie klasyczny romans. Oczywiście, że znajdziemy w książce perypetie miłosne (choć to może zbyt mocne określenie), a raczej miłość, która stanowi historię kobiety, która pewnego dnia powiedziała swojej rodzinie „nie” i podążyła naprzód. W nie do końca znanym sobie kierunku, ale takim po obraniu którego poczuła się bardziej spełniona, potrzebna. Losy młodej dziewczyny, której oderwanie się od rodziny dało siłę wybrania swojej własnej drogi życiowej. Której wybory zaprowadziły do Pomocniczego Korpusu Wojskowego Kobiet, a z nim do Francji na pierwszą linię frontu. I dalej do miejsca,...

| link |
@BagatElka
2019-11-13
5 /10
Przeczytane ZZZ....oddane
@Lenka
2015-12-06
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Francuski romans. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl