Fremde werden Partner und Freunde im vereinten Europa: Obcy stają się partnerami i przyjaciółmi w zjednoczonej Europie

Hellmut Trunschke
Fremde werden Partner und Freunde im vereinten Europa: Obcy stają się partnerami i przyjaciółmi w zjednoczonej Europie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka "Obcy stają się partnerami i przyjaciółni w zjednoczonej Europie" pozostawia polskim i niemieckim czytelnikom pewne myśli i rozważania do przemyślenia.
To jest historia, temat ze współczesności, która urzeczywistnia się w naszym regionie. Nie czynię głównego tematu z wypędzenia czy przymusowego przesiedlenia. Zakładam, że Niemcy odwiedzają Polaków, a Polacy nas w przyszłej wolnej Europie. Powinniśmy skoncentrować się na przyszłości, na tym, co nas łączy i pcha do przodu.
Oczywiście zarysowuję krótką retrospekcję do czasów mojego dzieciństwa i młodości w mojej rodzinnej miejscowości Grunow. Również nowy początek w mojej nowej, drugiej ojczyźnie po roku 1945 nie był łatwy i odegrał w moim życiu ważną rolę.
Pierwszy kontakt z rodziną Lepak w moim domu rodzinnym w Gronowie w 1960 roku był przypadkiem i wielkim łutem szczęścia. To był początek 50-letniej przyjaźni polskoniemieckiej. Zaczęły się regularne spotkania ojczyźniane, rodzinne i partnerskie na wielu płaszczyznach.
W przyszłej wolnej Europie nie może zabraknąć porozumienia narodów. To może się udać dopiero wtedy, gdy następuje ono bezpośrednio między człowiekiem a człowiekiem, rodziną a rodziną.
Zjednoczona Europa może zaistnieć tylko wtedy, gdy ludzie, zwłaszcza młodzi, spotykają się ponad granicami państw likwidując uprzedzenia i budując wzajemny szacunek.
Powinniśmy przestać kłócić się podczas spotkań o to, kto komu wyrządził jaką krzywdę, kto komu co jest winien, lecz powinniśmy skoncentrować się na tym co nas łączy.

dr Hellmut Trunschke


Data wydania: 2011
ISBN: 978-3-86929-186-4, 9783869291864
Język: niemiecki
Wydawnictwo: Regia Verlag
Stron: 204

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Fremde werden Partner und Freunde im vereinten Europa: Obcy stają się partnerami i przyjaciółmi w zjednoczonej Europie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Fremde werden Partner und Freunde im vereinten Europa: Obcy stają się partnerami i przyjaciółmi w zjednoczonej Europie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl