Fundacje artystyczne rodziny Paców

Anna Sylwia Czyż
Fundacje artystyczne rodziny Paców
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka przedstawia fundacje artystyczne trzech prominentnych przedstawicieli rodu Paców linii kanclerskiej w XVII w. Aktywność na niwie sztuki podkanclerzego litewskiego Stefana Paca i jego synów: Krzysztofa Zygmunta i Mikołaja Stefana została omówiona na tle ich biografii i formacji kulturowo-estetycznej w kontekście szerokiej panoramy dziejów państwa polsko-litewskiego. Jest to pierwsza w literaturze przedmiotu analiza dokonań nieco dziś zapomnianych postaci dawnej Rzeczypospolitej.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-8090-108-7, 9788380901087
Wydawnictwo: Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Stron: 527

Autor

Anna Sylwia Czyż Anna Sylwia Czyż Dr hab. Anna Sylwia Czyż, prof. uczelni - historyk sztuki, Instytut Historii Sztuki, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Pozostałe książki:

Cmentarz na Rossie w Wilnie Fundacje artystyczne rodziny Paców Kościół Świętych Piotra i Pawła na Antokolu w Wilnie Łowicz Kolegiata Wniebowzięcia NMP
Wszystkie książki Anna Sylwia Czyż

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Fundacje artystyczne rodziny Paców nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Fundacje artystyczne rodziny Paców. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat