Galeria spełnionych marzeń

Małgosia Mroczkowska
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Galeria spełnionych marzeń
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Dwie siostry po zmarłej ciotce otrzymują stary lokal przy zamojskiej starówce. Aby spełnić wolę zmarłej, muszą otworzyć w nim galerię artystyczną.
Podejmują się tego wyzwania.
Jedna z sióstr ma kłopoty małżeńskie, a druga nieustannie szuka prawdziwej miłości, chociaż tak naprawdę w nią nie wierzy.
Książka o spełnianiu marzeń, o przyjaźni i zdradzie. Co jest w życiu najważniejsze? Czy szczęście można kupić?
Data wydania: 2022-05-27
ISBN: 978-83-964078-2-5, 9788396407825
Wydawnictwo: Magia Słów
Stron: 185
dodana przez: zksiazkawchmurach

Autor

Małgosia Mroczkowska Absolwentka politologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wielokrotnie nagradzana w konkursach literackich. Mieszka w Londynie, ma 2 dzieci i psa.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

GALERIA SPEŁNIONYCH MARZEŃ

27.05.2022

Autor: Małgosia Mroczkowska Wiele znaczy dla nas pomoc naszych najbliższych. Wsparcie, które nam okazują popycha nas do działania, wspiera i podnosi w trudnych sytuacjach. To dzięki naszym bliskim mamy poczucie, że nam się uda. Ale co gdy nagle tracimy wsparcie jednej z najważniejszych osób w naszym życiu. Ada otrzymuje w spadku po zmarłej c... Recenzja książki Galeria spełnionych marzeń

Moja opinia o książce

Opinie

ME
2022-06-03
7 /10
Przeczytane

Lubię czytać książki, których akcja przebiega w znanych mi miejscach. Tak było w tym przypadku i to zdecydowało o tym, że po nią sięgnęłam.
Ada odziedziczyła po ciotce Matyldzie lokal do remontu przy zamojskiej starówce z zastrzeżeniem, że ma dokończyć dzieło. Co oznaczało, że ma w tym miejscu powstać konkterne miejsce. Galeria. Z pięknymi rzeczami, dobra kawą, ciastem... Wsparcie i współpracę otrzymała od swojej siostry Doroty. Mąż postawił na karierę i ... wyjechał do Francji. A kobiety zabrały się do pracy.

Czy spełniły marzenie Matyldy i przy okazji swoje?

Bohaterki to kobiety serdeczne i ciepłe, rodzinne. Nie zawsze i nie wszystko im się udaje i układa, ale to normalne.
Na przykładzie perypetii bohaterek autorka opowiada o zwyczajnym życiu. Z jego blaskami i cieniami.

"(...)małe i duże cuda dzieją się każdego dnia"(str.117)

Optymistyczna. Pozytywna. Przyjemna w czytaniu. Trochę mi tylko brakowało klimatu zamojskiej starówki. Była tu tylko częściowo miejscem akcji. Szkoda.
Książka na jeden wieczór.
A może więcej... bo będzie kontynuacja😀

× 1 | link |
@lukaszgrudzinski21
2022-06-01
10 /10

Książka o spełnianiu marzeń.
O przyjaźni I zdradzie .

Ada odziedziczyła po ciotce lokal w centrum miasta tylko że zanim coś zaczęło się w nim dziać ciocia umarła. Bohaterka przeżywa jej śmierć i z całych sił chce spełnić jej marzenie . Z pomocna siostry Doroty zaczyna remont . Ale życie nie oszczędza żadną z nich . Dorota nie znalazła swojej miłości, a Ada przeżywa kryzys małżeński a do tego traci pracę. Jej całe życie nagle się sypie .

W książce mamy wiele uczuć jak strata bliskiej nam osoby , zdrada , ból, rozpacz oraz siostrzaną miłość. Przyjemna historia o zrobieniu czegoś z niczego . O pokazaniu że jeżeli się chce można tego dokonać ale w tym wszystkim Autorka nam przekazała prawdziwe uczucia . Ponieważ kolejną postacią którą mamy jest Tomek który również został przez miłość zraniony . Widzimy etap poszukiwania Boga bo przecież w najgorszych momentach w życiu to właśnie jego szukamy . Książka zdecydowanie na jeden wieczór. Niecałe 200stron miłości i zranienia. Wiele dialogow co sprawia że się przez książkę płynie. Idealnie rozpisana rozpacz jak i radość. A końcówka łamie serce, jedna wielka nie wiadoma ,a życie znowu nie oszczędzi bohaterów. Z całego serca polecam galerie spełnionych marzeń bo przy tej książce zapomniałam o rzeczywistości zamknęłam się na świat bohaterów i odczuwałam ich emocje . Jestem dumna z tego patronatu i możliwości dolozenia swojej cegiełki do niej ponieważ jest warta uwagi i spędzenia czasu z tą historią . A ja już tera...

| link |
@gosia.zalewska12
2022-06-07
10 /10
Przeczytane
@zksiazkawchmurach
2022-05-27
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Galeria spełnionych marzeń. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl