Gdzie diabeł nie może... Dziewczyńska podróż dookoła świata. Z Warszawy lądem na Bali. Część 1

Justyna Minc, Paulina Pilch
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Gdzie diabeł nie może... Dziewczyńska podróż dookoła świata. Z Warszawy lądem na Bali. Część 1
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

 Wyruszając z domu, miałyśmy cztery wizy w paszporcie, plecaki przeładowane niepotrzebnymi rzeczami i… strach w oczach. Po miesiącu, gdy opuszczałyśmy Mongolię, po strachu nie było śladu, duża część zbędnego bagażu została wyrzucona lub odesłana do domu, a nam wydawało się, że oto zdobywamy świat i nikt już nam nie stanie na drodze. Stanęły Chiny i ich miliard trzysta milionów mieszkańców, ale potem było już tylko łatwiej…

 Z góry zakładałyśmy, że podróż ta będzie typowym gap year (roczną przerwą w życiu zawodowym, przeznaczaną zazwyczaj na podróże lub pracę w wolontariacie). Nie wyjeżdżamy z Polski na stałe ani nie zamierzamy włóczyć się latami. Zostawimy wszystko i wyruszymy w nieznane, ale bez poczucia ucieczki, tylko ze świadomością, że po roku wrócimy, bogatsze o nowe doświadczenia i niezapomniane wspomnienia.

 Termin rozpoczęcia wyprawy determinowała między innymi pogoda. Azjatyckie monsuny, zima w Patagonii, pora deszczowa w Peru, syberyjskie mrozy – wszystko to miało wpływ na ostateczną decyzję, by pod koniec sierpnia wyruszyć pociągiem do Moskwy. O dalszej części trasy, mniej więcej do Pekinu, miałyśmy mgliste pojęcie. Plan na kolejną część podróży był taki, żeby… nie mieć planów. Wiedziałyśmy, że chcemy przejechać Azję Południowo-Wschodnią aż do Indonezji i stamtąd przez Australię dotrzeć do Ameryki Południowej. Na koniec zamierzałyśmy przejechać wzdłuż i wszerz Stany Zjednoczone.

Data wydania: 2012-10-25
ISBN: 978-83-7229-314-5, 9788372293145
Wydawnictwo: Feeria
Cykl: Gdzie diabeł nie może..., tom 1
Stron: 288
dodana przez: garbos

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Gdzie diabeł nie może... Dziewczyńska podróż dookoła świata. Z Warszawy lądem na Bali. Część 1? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Asamitt
2020-01-13
8 /10
Przeczytane * Własne Polscy autorzy Podróżnicza/Reportaż ✿ Cykle / Sagi / Wielotomowe

  Opisywana wyprawa odbywa się po tej części świata, która mnie interesuje najbardziej.Dlatego też zabrałam się do niej z przyjemnością oczekując elektryzującej relacji z podróży.
 Jednak na początku pochylam głowę z lekkim rozczarowaniem.Jak dla mnie niewiele jest tu spodziewanych opisów charakterystycznych dla danych miejsc,kulturowo tak bardzo różniących się od naszej zachodniej cywilizacji. Mam nieodparte wrażenie ,że albo to całe zwiedzanie Rosji,Mongolii odbywało się po łebkach albo też zostało w taki sposób opisany,że czuje się nieco oszukanym.
 Po czym stwierdzam..Ufff! może to tylko gorszy początek, dziewczyny dopiero zaczynają swą podróż,mają tyle wrażeń, że zaledwie skrótowo traktują temat. Będąc już w Chinach, z kart książki daje się wyczuć ten charakterystyczny klimat, niby normalności kraju podszytego komunistycznymi konotacjami. Od tego momentu zaczyna się przed czytelnikiem otwierać barwny wachlarz zachowań ludzi Dalekiego Wschodu.
 I tak, na trasie od Rosji po Bali dwie przyjaciółki opisują swe wrażenia z podróży; to czego doznały podczas nocowania w różnych wytypowanych wcześniej przez internet "bazach", poprzez koloryt danego miejsca i zamieszkującej go społeczności. Opisują jacy są Chińczycy, jacy Japończycy, zachowanie Wietnamczyków czy Hindusów w relacji z turystami itd. Oczywiście zajmują się też degustacją kuchni każdego regionu, oceniają i podsumowują co jest najlepsze za dobrą cenę. Przybliżają mnóstwo anegdot dotyczących choćby tak ...

× 4 | link |
GA
2019-04-07
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Gdzie diabeł nie może... Dziewczyńska podróż dookoła świata. Z Warszawy lądem na Bali. Część 1. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Gdzie diabeł nie może
Gdzie diabeł nie może
Dorota Ostrowska
6.9/10
Duszyczka, na pozór zwyczajna księgowa, umiera na stole operacyjnym i trafia do bram nieba, gdzie d...
Gdzie diabeł nie może
Gdzie diabeł nie może
Dorota Ostrowska
6.9/10
Kontynuacja przygód Duszyczki w zaświatach. Duszyczka, na pozór zwyczajna księgowa, umiera na stol...
Nie moje niebo
Nie moje niebo
Dorota Ostrowska
6/10
„Nie moje niebo” to trzecia część przygód szalonej księgowej z powieści „Gdzie diabeł nie może”. Du...
No to pięknie
No to pięknie
Dorota Ostrowska
7/10
„No to pięknie” jest czwartą częścią przygód szalonej księgowej z powieści „Gdzie diabeł nie może”....
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl