Gdzie jesteś ?

Anna Piróg
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Gdzie jesteś ?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

 Jest rok 1828. Hrabia Armand Walicki, w rok po śmierci ukochanej Anny, opuszcza Mroczny Dwór i udaje się w podróż do wuja w Aylesford w Anglii. Po drodze odwiedza dom rodzinny zmarłej i prosi o jej portret. Informuje też, że jej wolą było spocząć w rodzinnej wiosce.
Nieco wcześniej, bo w 1810 roku, rozpoczyna się historia czternastoletniej dziewczynki z Krakowa, wychowanki przytułku, Justyny, którą los złącza z Oktawianem i Nikodemem Bronikowskimi. Obaj bracia bardzo się od siebie różnią. Nikodem interesuje się życiem politycznym i kulturalnym Krakowa, jest patriotą. Oktawian ożenił się, by w łatwy sposób zdobyć majątek.
Czy drogi tych jakże różnych postaci skrzyżują się? Jak potoczą się ich losy? Czy duch Anny wybierze ukochaną dla Armanda?
Osadzona w XIX-wiecznej rzeczywistości historia miłości pochłonie każdego, kto zechce po nią sięgnąć. 
Data wydania: 2019-12-20
ISBN: 978-83-66004-74-0, 9788366004740
Wydawnictwo: Białe Pióro
Cykl: Mroczny Dwór, tom 2
Stron: 380
dodana przez: Justyna_K

Autor

Anna Piróg Anna Piróg
Urodzona 26 września 1963 roku w Polsce (Kraków)
Urodziła się jako Małgorzata Rajska. Po adopcji i przeniesieniu się do Wadowic, zmieniła imię i nazwisko na Anna Radwan. Od najmłodszych lat pisze pamiętniki, opowiadania oraz wiersze. Współpracowała z redakcjami lokalnych wadowickich gazet „Nasze ...

Pozostałe książki:

Narzeczona wiatru
Wszystkie książki Anna Piróg

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Gdzie jesteś?

WYBÓR REDAKCJI
6.02.2021

Już sama okładka skutecznie przyciągnęła moja uwagę, a intrygujący opis utwierdził mnie w przekonaniu, że czeka mnie iście baśniowa, niesłychanie romantyczna opowieść osadzona w wyjątkowo fascynujących, klimatycznych czasach. Ta książka nie tylko zapewnia wyśmienitą rozrywkę i solidną porcję emocji, ale i funduje niezapomnianą podróż w czasie i pr... Recenzja książki Gdzie jesteś ?

"Gdzie jesteś?" Anna Piróg - opinia

17.10.2020

Kilka słów na wstępie Sięgam po książki, które do mnie w jakiś sposób przemówią, niekiedy to cichy szept, czasem głośny krzyk. Po "Gdzie jesteś?" Anny Piróg sięgnęłam wiedziona przeczuciem i zaintrygowana okładką (jasną, delikatną, stonowaną, w której można wyczuć nie tylko romantyzm, ale i dramat). Po historie miłosne nie sięgam zbyt częs... Recenzja książki Gdzie jesteś ?

Anna Piróg - Gdzie jesteś?

18.01.2020

Doskonale wiem, że recenzja miała być w zeszłym tygodniu, ale dopiero dziś skończyłam ją czytać. Zajęło mi to tyle czasu, nie dlatego że była to gruba książka, bo taka nie była, a dlatego że oparta była na XIX-wiecznej rzeczywistości, do której w żaden sposób nie jestem przyzwyczajona, chociaż czytałam i takie książki, to chyba bardziej jestem pr... Recenzja książki Gdzie jesteś ?

Moja opinia o książce

Opinie

@Z_fascynacja_o_ksiazkach
2021-02-06
8 /10
Przeczytane
@Katarzyna_Wasowicz
2020-10-17
7 /10
SZ
2020-01-18
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“"Wszyscy się mylicie. Moja żona... Moja najukochańsza żona wciąż jest przy mnie. Każdej nocy czuję jej bliskość. Jej dotyk, jak muśnięcie motyla, za każdym razem tak samo przeszywa dreszczem m...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl