Generał Anders. Życie i chwała

Marian Hemar
Generał Anders. Życie i chwała
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka ta inauguruje nową serię wydawniczą pt. "Z archiwum emigracji". Publikacje powstałe na obczyźnie, nieznane w kraju - powinny być dziś ponownie przypominane, stanowią bowiem bardzo ważną część dorobku historiograficznego. Książka ta wpisuje się również w obchody Roku Generała Andersa, którego postać symbolizuje całe pokolenie polskie walczące o niepodległość kraju i integruje wychodźstwo rozproszone po kontynentach.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-60464-55-7, 9788360464557
Wydawnictwo: LTW

Autor

Marian Hemar Marian Hemar
Urodzony 6 kwietnia 1901 roku w Polsce (Lwów)
Urodzony jako Jan Marian Hescheles, ps. „Jan Mariański”, „Marian Wallenrod”, „Harryman” i inne - polski poeta, satyryk, komediopisarz, dramaturg, tłumacz poezji, autor tekstów piosenek. Marian Hemar był autorem tekstów ponad dwóch tysięcy piosenek,...

Pozostałe książki:

Awantury w rodzinie Im dalej w las Dzik i świnia Ballada o białym byku Lata londyńskie Satyry patetyczne Ściana płaczu Ściana uśmiechu Rzeź Pragi Chlib kulikowski Moja przekora
Wszystkie książki Marian Hemar

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Generał Anders. Życie i chwała? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Generał Anders. Życie i chwała. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl