Generał Michał Sokolnicki 1760-1816

Michał Sokolnicki
Generał Michał Sokolnicki 1760-1816
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autor niniejszego życiorysu zajął się tą ciekawą żołnierską indywidualnością z wszelkim należnym jej staraniem, a zarazem z całym pietyzmem winnym pradziadowi stryjecznemu tej miary. Wyzyskał w tym celu przede wszystkim własne obfite archiwum rodzinne, obejmujące pozostawioną przez generała spuściznę pisemną; zużytkował także odpowiednie rękopisy Muzeum Czartoryskich i Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie, Zakładu Ossolińskich i Muzeum Dzieduszyckich we Lwowie, Biblioteki Zamoyskich w Warszawie, archiwum Sułkowskich w Rydzynie (obecnie w zbiorach Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Poznaniu), Muzeum Narodowego w Raperswilu, archiwów Narodowego, Wojny i Spraw Zagranicznych w Paryżu, Stanu w Berlinie i Krajowego w Bernie. Ze skrzętnych kilkuletnich poszukiwań źródłowych wysnuł wykład biograficzny, oparty na szerokim tle dziejów ogólnych, trzymany w liniach wyrazistych, niekiedy ostrych, poniekąd pokrewnych naturze tej postaci historycznej, i ożywiony serdeczną, a w prawnuku podwójnie zrozumiałą sympatią dla tej postaci.
ISBN: 978-83-7889-398-1, 9788378893981
Wydawnictwo: Napoleon V

Autor

Michał Sokolnicki Michał Sokolnicki
Urodzony 6 lutego 1880 roku w Polsce (Kaszewy Kościelne)
Michał Hubert Sokolnicki – polski polityk i dyplomata oraz historyk, doktor filozofii. Fot. źródło: @Link - Domena publiczna

Pozostałe książki:

Dziennik ankarski Generał Michał Sokolnicki 1760-1816 Wojna polsko-rosyjska w roku 1831
Wszystkie książki Michał Sokolnicki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Generał Michał Sokolnicki 1760-1816 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Generał Michał Sokolnicki 1760-1816. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat