Gimnastyka dla ciebie : sprawność i zdrowie bez zmęczenia

Helmut Reichardt
Gimnastyka dla ciebie : sprawność i zdrowie bez zmęczenia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Gimnastyka dla Ciebie - bogaty zestaw ćwiczeń gimnastycznych opartych na gimnastyce leczniczej - stanowią one przygotowanie i uzupełnienie ćwiczeń z prawie wszystkich dyscyplin sportu - programy treningowe. Książkę tę można polecić szczególnie sportowcom, nauczycielom wychowania fizycznego i fizykoterapeutom, chociaż adresowana jest ona do wszystkich tych, którzy myślą o własnym zdrowiu.Ćwiczenia gimnastyczne służą ludziom od tysiącleci. Ostatnio ta dziedzina aktywności fizycznej (także w szerszym rozumieniu) podlega przeróżnym modom docierającym między innymi ze Stanów Zjednoczonych. Aerobic, stretching, bodyshaping czy callanetics - pojawianie się coraz to nowych systemów ćwiczeń doprowadziło do pewnej dezorientacji.Zasługą autora Helmuta Reichardta jest połączenie w tej książce doświadczeń ostatnich dwudziestu, trzydziestu lat.W efekcie powstał program ćwiczeń, w którym, niezależnie od aktualnej mody, na pierwszym miejscu stawia się zdrowie i dobre samopoczucie człowieka. Gimnastyka oszczędna to efekt udanej syntezy anatomii funkcjonalnej i fizjologii. Przedstawione w książce ćwiczenia terapeutyczne, oparte na gimnastyce leczniczej, dostosowane są do procesów przemiany materii, służą prewencji, stabilizacji oraz rehabilitacji; pełnią tym samym ważną funkcję zdrowotną. Dzięki nim cały układ ruchowy pracuje w sposób oszczędny, utrzymują one i polepszają sprawność ruchową i częściowo siłę, neutralizują codzienne dolegliwości i nierówną aktywność mięśni; stanowią też przygotowanie i uzupełnienie ćwiczeń z prawie wszystkich dyscyplin sportu.Te ćwiczenia nie zastąpią jednak zalecanej przez lekarza gimnastyki leczniczej, za to złagodzą skutki stresów codziennego życia. W koncepcji gimnastyki oszczędnej potwierdziły się założenia fizjoterapeuty i biologa sportowego Helmuta Reichardta, że pozycja i ruch człowieka funkcjonalnie sobie odpowiadają, tak że poprzez zastosowanie tych łatwych do wykonania ćwiczeń osiąga się dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne oraz coraz lepiej poznaje się własne ciało.
Data wydania: 1999
ISBN: 978-83-88276-10-1, 9788388276101
Wydawnictwo: KURPISZ PUBLISHING

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Gimnastyka dla ciebie : sprawność i zdrowie bez zmęczenia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Gimnastyka dla ciebie : sprawność i zdrowie bez zmęczenia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl