Globalizacja a rozwój Wybrane zagadnienia geografii społeczno-gospodarczej świata

Mirosława Czerny
Globalizacja a rozwój Wybrane zagadnienia geografii społeczno-gospodarczej świata
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Żyjemy w świecie, w którym odległości między ludźmi nie stanowią już tak poważnej przeszkody do prowadzenia działalności gospodarczej, rozwoju inicjatyw społecznych, kulturalnych i politycznych, jak jeszcze dwadzieścia lat temu. Do „skurczenia się" globu ziemskiego przyczynił się głównie ogromny rozwój technik informacyjnych - czynności dokonują się szybciej, a wiadomości do odległych zakątków Ziemi docierają w jednej chwili. W tym „małym świecie" coraz szerzej wszystkie dziedziny życia obejmuje proces globalizacji. Odmienne drogi, którymi kraje i społeczeństwa kroczą ku ściślejszym, wzajemnym stosunkom, sprawiły, że dziś obraz świata jest niezwykle zróżnicowany i ciągle się zmienia. Współczesna geografia społeczno-gospodarcza dąży do wyjaśnienia, dlaczego coraz powszechniejsze relacje w skali globalnej prowadzą do utrwalania się nierówności w skali lokalnej. Proponowana czytelnikom książka stara się, chociaż częściowo, odpowiedzieć na to pytanie. Podręcznik przeznaczony dla studentów geografii, ekonomii, zarządzania, turystyki, stosunków międzynarodowych, gospodarki przestrzennej oraz studiów nad globalizacją.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-01-14491-3, 9788301144913
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 276

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Globalizacja a rozwój Wybrane zagadnienia geografii społeczno-gospodarczej świata aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Globalizacja a rozwój Wybrane zagadnienia geografii społeczno-gospodarczej świata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe